Skvelá Vlhová vyrovnala svoje maximum v obráku: V Killingtone finišovala siedma!

Slovenka Petra Vlhová počas 2. kola obrovského slalomu Svetového pohára alpských lyžiarok v americkom KIllingtonSlovenka Petra Vlhová počas 2. kola obrovského slalomu Svetového pohára alpských lyžiarok v americkom KIllington Zdroj: TASR/AP/Charles Krupa

KILLINGTON - Slovenská reprezentantka Petra Vlhová skončila na skvelom siedmom mieste v sobotňajšom obrovskom slalome v americkom Killingtone. Na východe USA sa jazdil druhý obrovský slalom žien v rozbiehajúcej sa novej sezóne Svetového pohára v zjazdovom lyžovaní.

Vlhová zaostala o 1,33 s za víťaznou Taliankou Federicou Brignoneovou. Pre 23-ročnú Liptáčku je to vyrovnanie najlepšieho výsledku v obrovskom slalome vo Svetovom pohári z Aspenu 2017 a Lienzu 2017.

Dvadsaťtriročná Liptáčka bola po 1. kole na 14. mieste s mankom 1,25 s na vedúcu Nórku Ragnhild Mowinckelovú. V druhom kole Vlhová vo veternom počasí predviedla agresívnu jazdu so správne zvolenou stopou a najmä horná časť bola v jej podaní veľmi dobrá. Napokon to stačilo na výrazný posun vpred až na konečné siedme miesto. Slovenská reprezentantka dosiahla v druhom kole tretí najlepší čas a zdolala v ňom aj úradujúcu olympijskú víťazku Mikaelu Shiffrinovú, ktorá celkovo skončila štvrtá.

Vlhová v samom úvode tejto sezóny nedokončila obrovský slalom v rakúskom Söldene, pred týždňom v slalome vo fínskom Levi obsadila druhé miesto za Mikaelou Shiffrinovou. Celkovo vo Svetovom pohári jej patrí so 116 bodmi šiesta priečka, v hodnotení obrovského slalomu je s 36 bodmi trinásta.

SP v zjazdovom lyžovaní - Killington (USA) - sobota:

Obrovský slalom žien (1. + 2. kolo): 1. Federica Brignoneová (Tal.) 1:51,33 min, 2. Ragnhild Mowinckelová (Nór.) +0,49 s, 3. Stephanie Brunnerová (Rak.) +0,78, 4. Mikaela Shiffrinová (USA) +0,99, 5. Tessa Worleyová (Fr.) +1,01, 6. Wendy Holdenerová (Švaj.) +1,31, 7. Petra Vlhová (SR) +1,33.

Viac o téme: Petra Vlhová Killington