Ohlasy z táborov súperov sokolov v boji o EURO 2020: Slovensko má veľmi dobré mužstvo

Žurnalisti po vyžrebovaní skupín čakajú na príchod trénerov tímov bojujúcich v kvalifikácii
Žurnalisti po vyžrebovaní skupín čakajú na príchod trénerov tímov bojujúcich v kvalifikácii

BRATISLAVA - Ohlasy z táborov súperov SR na nedeľňajší žreb kvalifikácie futbalových ME 2020, ktorý Slovensku prisúdil do E-skupiny Chorvátsko, Wales, Maďarsko a Azerbajdžan (zdroje: uefa.com, hns-cff.hr, Nemzeti Sport):

Marco Rossi (tréner Maďarska): "Chorvátsko výkonnostne vytŕča zo skupiny. Bude na ostatných tímoch, aby sa pokúsili o dobrý výsledok. Chorvátov nemusíme nejako špeciálne predstavovať. Držiteľ striebornej medaily z majstrovstiev sveta je na úplne inej úrovni ako zvyšok skupiny. Pri Walese máme šťastie, že už nebude hrať jeho tréner Ryan Giggs. Ale teraz vážne... Myslím si, že spoločne s Walesom a Slovenskom sa pobijeme o druhé postupové miesto v skupine. Hlavne v dueloch so Slovákmi to bude naozaj vzrušujúce derby, či už doma alebo vonku. Nepodceňujeme ani tím Azerbajdžanu, aj keď je pravda, že keď budeme stopercentne pripravení, zápasy proti nemu by sme mali zvládnuť. Keďže Maďarsko je jeden zo spoluorganizátorov ME 2020, urobíme všetko pre to, aby sme sa na kvalifikáciu pripravili čo najlepšie."

Zlatko Dalič (tréner Chorvátska): "Náš cieľ je postup zo skupiny, bez ohľadu na súperov. Nie je to ľahký ani ťažký žreb. Máme dve kratšie cesty na Slovensko a do Maďarska. Nesmieme nikoho podceniť, v tejto krátkej osemmesačnej kvalifikácii musíme podať najlepšie výkony. Tréner Walesu Ryan Giggs pochválil naše vystúpenie na tohtoročných MS a povedal, že sme favorit, ale tiež dodal, že naša skupina môže byť nevyspytateľná. Bude to veľký boj, veď taktiež Slováci a Maďari na ME 2016 postúpili zo skupiny."

Gurban Gurbanov (tréner Azerbajdžanu): "Máme veľmi zaujímavú skupinu, získame mnoho skúseností. Každý tím poznáme dobre. Pokúsime sa ukázať náš najlepší futbal. Bolo by veľmi pekné, ak by sme mohli hrať doma počas samotných majstrovstiev Európy."

Ryan Giggs (tréner Walesu): "Je to celkom vyrovnané. Samozrejme, Chorvátsko je favoritom a tiež Slovensko má veľmi dobré mužstvo. Mohlo to byť horšie, ale aj lepšie."


Tagy: Ryan Giggs Marco Rossi Zlatko Dalič Gurban Gurbanov

Zdroj:
SITA, TASR
Foto:
SITA/AP - Peter Morrison

DISKUSIA