VIDEO Ani nechcel, a predsa dal gól: Mikúš rozhodol o triumfe kurióznym spôsobom

Radosť hráčov HC Energie Karlovy Vary z góluRadosť hráčov HC Energie Karlovy Vary z gólu Zdroj: hokejkv.cz

CHOMUTOV - Slovenský útočník Tomáš Mikúš bol v nedeľu autorom kuriózneho gólu, ktorým napokon rozhodol duel 24. kola najvyššej českej hokejovej súťaže medzi Chomutovom a Karlovými Varmi (1:3). Za nerozhodného stavu 1:1 v 39. min vnikol 25-ročný skalický rodák do útočného pásma domácich a kľučkou sa snažil zbaviť dvojice brániacich hráčov, no puk nestihol vystreliť. Ten však napriek tomu smeroval na chomutovského brankára Justina Petersa, ktorý si ho hokejkou zrazil za chrbát.

"Pokiaľ si pamätám, tak taký gól som som ešte nedal. Aj také sa však rátajú. Cez brániaceho hráča som nič nevidel, no zrazu ku mne prišli spoluhráči a tešili sa. Netušil som, čo sa deje," prezradil Tomáš Mikúš v rozhovore pre oficiálny klubový web.

Karlove Vary sa ziskom troch bodov na ľade posledného Chomutova priblížili na rozdiel jediného bodu k desiatemu Litvínovu a deviatej Plzni. "Hlavné je, že sme v nedeľu predviedli tímový výkon a dokázali sa oklepať zo sobotňajšej prehry so Spartou Praha. Všetci sme hrali dobre a som rád, že sme získali tri body. Sú pre nás veľmi dôležité," doplnil slovenský útočník.

Viac o téme: HC Energie Karlovy Vary Tomáš Mikúš
  • Autor: © Zoznam
  • FOTO: hokejkv.cz; VIDEO: Isport.cz
  • Zdroj: SITA, športky

Súvisiace články