Florbalisti v Česku nezaháľajú ani počas voľných chvíľ: Taký vegáč to asi nebude

Slovenskí florbalisti vstúpili do svetového šampionátu triumfom nad Poľskom
Slovenskí florbalisti vstúpili do svetového šampionátu triumfom nad Poľskom

PRAHA - Reprezentanti SR majú za sebou prvé dve vystúpenia na majstrovstvách sveta 2018 florbalistov (1. - 9. decembra) v Prahe. Zatiaľ môžu byť maximálne spokojní, v prvom súboji deklasovali Kanadu 13:3, v druhom zápase zdolali Japonsko ešte jednoznačnejšie 15:1.

Napriek tomu, že Slováci sú na palubovke zatiaľ suverénni, šampionát je ešte dlhý, a preto sa vo voľnom čase sústredia najmä na regeneráciu. Každý relaxuje po svojom. "Snažím sa čo najviac si oddýchnuť a čo najlepšie zregenerovať telo, čo zahŕňa hranie videohry 'FIFA' v izbe, alebo iba tak ležať a pozerať filmy," povedal pre spravodajstvo Slovenského zväzu florbalu(SZFB) hráč Ronald Gašparík.

"Svoj voľný čas som napríklad v sobotu strávil na chodbe hotela, kde sme ubytovaní. Spoločne s Lacim Gálom a Lukášom Řezaninom sme sa rozprávali o živote. Sme super kolektív a všetci si rozumieme, čo chceme preniesť aj na ihrisko. Vo voľnom čase sa určite nikto z nás nenudí a to je dobre," prezradil s desiatimi bodmi aktuálne najproduktívnejší hráč šampionátu Michal Dudovič. Kapitán SR Lukáš Řezanina si počas MS rieši aj vlastný biznis. "Mám také tri veci, ktoré striedam. Prvou je práca na príprave turnaja Slovak Floorball Cup a ďalších projektoch. Druhou je maximálny oddych ako sauna, bazén, strečingy a spánok. A napokon obľúbené 'stokovanie' s chalanmi, bavenie sa o ničom a všetkom," uviedol 26-ročný skúsený florbalista.

Niektorí členovia kádra majú počas vrcholu sezóny aj nešportové povinnosti. "Nuž, predpoludním sa snažím ešte oddychovať v posteli. Neskôr mám v pláne sa oprieť o zopár školských povinností, lebo deadliny nepustia," povedal Ľuboš Šefčík. V pondelok majú Slováci v rozpise turnaja voľný deň. Realizačný tím pre nich naplánoval stuženie kolektívu. "Máme s chlapcami na pláne laser game, takže až taký 'vegáč' to asi nebude," prezradil Martin Grlický.


Tagy: Slovensko

Zdroj:
SITA
Foto:
iffwfc.org

DISKUSIA