VIDEO Neapol s Hamšíkom rozstrieľal Frosinone, záverečná divočina v zápase AS Rím

Radosť hráčov SSC NeapolRadosť hráčov SSC Neapol Zdroj: SITA/AP/Ciro Fusco

NEAPOL - Futbalisti SSC Neapol v zostave so slovenským reprezentantom Marekom Hamšíkom doma zvíťazili nad Frosinone v sobotňajšom zápase 15. kola talianskej Serie A. "Partenopei" nasmeroval k výhre nad predposledným tímom tabuľky už v siedmej minúte Piotr Zielinski.

V 68. a 84. min sa presadil aj jeho krajan Arkadiusz Milik a ešte v prvom polčase doplnil Poliakov svojím zásahom Alžírčan Adam Ounas. Hamšík striedal v 80. minúte.

Hráči AS Rím viedli na pôde Cagliari desať minút pred koncom 2:0, napokon sa duel skončil remízou 2:2. Obidva presné zásahy hostí padli ešte v úvodnom dejstve, v 14. min sa najprv presadil Bryan Cristante a v 41. min zvýšil Aleksandar Kolarov.

Domáci sa v závere zápasu nadýchli k vyrovnaniu, päť minút pred koncom znížil Artur Ionita a konečnú podobu výsledku dal v nadstavenom čase Marco Sau. Tesne pred vyrovnávajúcim gólom hlavný rozhodca vylúčil dvoch hráčov Cagliari.

SSC Neapol - Frosinone Calcio 4:0 (2:0)
Góly: 68. a 84. Milik, 7. Zielinski, 40. Ounas
/M. Hamšík hral za domácich do 80. minúty/

Cagliari Calcio - AS Rím 2:2 (0:2)
Góly: 85. Ionita, 90.+5 Sau - 14. Cristante, 41. Kolarov, ČK: 90.+3 Farago, 90.+4 Srna (obaja Cagliari)

Lazio Rím - Sampdoria Janov 2:2 (0:1)
Góly: 79. Acerbi, 90.+ Immobile (z pok. kopu) - 21. Quagliarella, 90.+ Saponara, ČK: 90.+ Bereszynski (Sampdoria)

Viac o téme: Marek Hamšík SSC Neapol Frosinone Calcio