VIDEO Neapol sa doma priblížil k postupu: Proti Belehradu otváral skóre Hamšík

Marek Hamšík a Lorenzo Insigne oslavujú gólMarek Hamšík a Lorenzo Insigne oslavujú gól Zdroj: Twitter - UEFA.com DE

NEAPOL - Aj po zápasoch 5. kola skupinovej časti Ligy majstrov zostáva zamotaná C-skupina, kde môžu stále postúpiť Neapol, PSG i Liverpool. Taliansky klub v stredu zdolal Crvenu Zvezdu Belehrad 3:1, keď jeho prvý gól strelil slovenský reprezentant Marek Hamšík.

Hamšík sa presadil už v 11. minúte duelu medzi jeho SSC a Crvenou Zvezdou Belehrad, keď si nabehol na predĺžený rohový kop a z päťky poslal ľavačkou loptu za bezmocného brankára. Bol to jeho vôbec prvý gól v prebiehajúcej sezóne. Mertens zvýšili na 2:0 v 33. minúte po rýchlom prechode do útoku a prihrávke Fabiana Ruiza. Rovnaký hráč upravil krátko po zmene strán na 3:0, keď mu asistoval Hamšík. Hosťom sa podarilo už len znížiť v 57. minúte zásluhou El Fardou Bena.

SSC Neapol (Tal.) - Crvena zvezda Belehrad (Srb.) 3:1 (2:0)
Góly: 33. a 52. Mertens, 11. HAMŠÍK - 57. Ben Nabouhane, rozhodoval: Jesús Gil Manzano (Šp.)
Zostavy:
Neapol: Ospina - Maksimović, Raúl Albiol (46. Hysaj), K. Koulibaly, Mário Rui - Allan, Hamšík, F. Ruiz - Callejón (86. Rog), Mertens, L. Insigne (77. Zieliňski)
Crvena zvezda Belehrad: Borjan - Simič (77. Ebecilio), Babič, Dgenek, Rodič - Gobeljič, Krstičič - Ben Nabouhane, Marin, Srnič (64. Jovančič) - Stoijlkovič (46. Joveljič)

Viac o téme: Marek Hamšík SSC Neapol FK Crvena Zvezda Belehrad