VIDEO Nepomohol Lobotka ani Mazáň: Slovenskí chlapci sa sklonili pred genialitou Barcelony

Hop, Jordi, vyskoč! Hop, Jordi, vyskoč! Zdroj: SITA/AP/Manu Fernandez

BARCELONA - Tím FC Barcelona zvíťazil na vlastnom ihrisku 2:0 nad Celtou Vigo v sobotňajšom zápase 17. kola najvyššej španielskej súťaže La Ligy. Oba góly padli v prvom polčase, za domácich sa presadili Ousmane Dembélé a Lionel Messi. Slovenský reprezentant Róbert Mazáň odohral za Celtu Vigo celé stretnutie, jeho klubový spoluhráč Stanislav Lobotka hral od 46. min.

Futbalisti Atlética Madrid zvíťazili 1:0 nad Espanyolom Barcelona. O jediný gól stretnutia sa v 56. min postaral z pok. kopu francúzsky útočník Antoine Griezmann.

V úvodnom stretnutí sobotňajšieho programu Betis Sevilla na domácom trávniku len remizoval s Eibarom 1:1. Sevillčania po prvom polčase viedli 1:0 zásahom Paraguajčana Antonia Sanabriu, po zmene strán vyrovnal z pokutového kopu Fabian Orellana.

Výsledky sobotňajších stretnutí 17. kola najvyššej španielskej futbalovej súťaže La Ligy:

Betis Sevilla - Eibar 1:1 (1:0)
Góly: 22. Sanabria - 72. Orellana (z pok. kopu)

Atlético Madrid - Espanyol Barcelona 1:0 (0:0)
Gól: 56. Griezmann (z pok. kopu)

FC Barcelona - Celta Vigo 2:0 (2:0)
Góly: 10. Dembele, 45. Messi
Róbert Mazáň odohral celé stretnutie, Stanislav Lobotka (obaja Celta) nastúpil v 46. min

Viac o téme: FC Barcelona RC Celta Vigo