VIDEO Guardiolov stroj sa zadrhol: Hviezdy Manchestru City šokovali fanúšikov ďalšou blamážou

Frustrovaný Kevin De Bruyne a DaniloFrustrovaný Kevin De Bruyne a Danilo Zdroj: SITA/AP - Rui Vieira

MANCHESTER - Obhajca titulu v anglickej futbalovej Premier Leaague Manchester City prežíva ťažké časy, na ihrisku Leicesteru prehral 1:2 v stredajšom stretnutí 19. kola a nebodoval už v treťom z ostatných štyroch stretnutí. V tabuľke klesol za Tottenham, ktorý si poradil s Bournemouthom 5:0.

Citizens viedli gólom Bernarda Silvu, no ešte do prestávky si za obranu nabehol Marc Albrighton a osamotený hlavou vyrovnal. Rozhodujúci gól padol v 81. min, keď sa po rohovom kope presadil Ricardo Pereira.

Marc Albrighton a jeho Galéria fotiek (8) Zdroj: SITA/AP - Rui Vieira

Vianočný program v najvyššej futbalovej súťaži v Anglicku odštartoval v stredu popoludní remízou 1:1 v súboji Fulhamu s Wolverhamptonom, Skóre otvoril v 74. min krátko predtým striedajúci Ryan Sessegnon, na konečných 1:1 vyrovnal o 11 minút neskôr Maročan v drese hostí Romain Saiss. Fulham sa vďaka zisku bodu posunul z posledného na predposledné miesto, nováčik z Wolverhaptonu si rovnako polepšil - z desiatej na deviatu pozíciu priebežnej tabuľky Premier League.

FC Watford - Chelsea Londýn 1:2 (1:1)
Góly: 45.+3 Pereyra - 45.+1 a 58. Hazard (druhý z 11 m)

Brighton - Arsenal 1:1 (1:1)
Góly: 35. Locadia - 7. Aubameyang

Fulham FC - Wolverhampton Wanderers 1:1 (0:0)
Góly: 74. Sessegnon - 85. Saiss

FC Burnley - Everton FC 1:5 (1:3)
Góly: 37. Gibson - 2. Mina, 13. a 71. Digne, 22. Sigurdsson, 90.+3 Richarlison