VIDEO Liverpool zabáva celú Premier League: Arsenal si ani neškrtol, demontáž v priamom prenose!

Aaron Ramsey čelí Dejanovi LovrenoviAaron Ramsey čelí Dejanovi Lovrenovi Zdroj: SITA/AP/Rui Vieira

LIVERPOOL - Futbalisti Liverpoolu deklasovali v sobotňajšom šlágri 20. kola anglickej Premier League Arsenal Londýn 5:1 a upevnili si vedenie v tabuľke. Pred druhým Tottenhamom Hotspur, ktorý doma nečakane prehral s Wolverhamptonom 1:3, majú už deväťbodový náskok.

Z prvého gólu na Anfielde sa tešili hostia, v 11. minúte zužitkoval prihrávku Alexa Iwobiho Ainsley Maitland-Niles. Domáci bleskovo odpovedali a o päť minút neskôr už viedli vďaka dvom presným zásahom Roberta Firmina. Brazílčan najprv využil nedorozumenie v obrane Arsenalu, potom prekabátil defenzívu hostí a nedal brankárovi šancu. Demontáž "kanonierov" pokračovala. V prvom polčase sa presadili ešte Sadio Mane a z pokutového kopu Mohamed Salah.

Triumf Liverpoolu spečatil v 65. minúte Firmino, ktorý premenil pokutový kop a zavŕšil hetrik. "The Reds" ešte v tejto ligovej sezóne neprehrali. Arsenal naplno bodoval iba dvakrát z uplynulých piatich zápasov a v tabuľke je na piatom mieste.

FC Liverpool - Arsenal Londýn 5:1(4:1)
Góly: 14., 16. a 65. Firmino (tretí 11 m), 32. S. Mane, 45.+2 Salah (11 m) - 11. Maitland Niles

Viac o téme: FC Liverpool Arsenal Londýn
  • Zdroj: športky, TASR