Krutá rozlúčka hokejových mladíkov s Turnajom štyroch krajín: Šestnástka schytala výprask od Fínska

Radoslav HeclRadoslav Hecl

FÜSSEN - Hokejisti slovenskej reprezentácie do 16 rokov podľahli rovesníkom z Fínska hladko 0:8 v nedeľňajšom záverečnom vystúpení na Turnaji štyroch krajín tejto vekovej kategórie v nemeckom Füssene.

V drese mladíkov z tímu "Suomi" sa presadilo sedem strelcov, dva góly dal iba Samu Tuomaala. Slovenská "šestnástka" inkasovala v prvej tretine tri góly, v prostrednej fínsky protivník skóroval až päťkrát.

Pre zverencov trénera Radoslava Hecla to bola prvá prehra na podujatí: na úvod si tím SR "16" v piatok poradil s vrstovníkmi zo Švajčiarska (5:4 po predĺžení) a v sobotu zdolal aj domáci tím Nemecka (4:3).

Slovensko "16" - Fínsko "16" 0:8 (0:3, 0:5, 0:0)

Radoslav Hecl (tréner SR "16"): "Do zápasu s Fínskom sme nastupovali pozitívne naladení vzhľadom k tomu, že sme mali na turnaji za sebou dve víťazstvá. Verili sme v to, že naša výkonnosť je dostačujúca aby sme potrápili aj Fínov. No bohužiaľ, po dvanástich minútach sme prehrávali 0:3, z piatich striel sme inkasovali tri góly a dosť nám to naštrbilo taktiku v stretnutí. Nevedeli sme sa presadiť v útočnom pásme a súper bol silný na puku a veľmi rýchlo korčuľoval. Hlavne v individuálnych činnostiach fínsky hráči jednoznačne dominovali. V prvých dvoch tretinách bol súper dominantný, v tretej časti sme zmenili systém, viac sme sa nabudili a dali do toho viac srdiečka. Uhrali sme ju na nerozhodný výsledok, čo si veľmi vážim. Na jednej strane nás prehra s Fínskom mrzí, na druhej by som chcel odohrať takýchto zápasov čo najviac - takéto súboje nás posúvajú ďalej. Hlavne pre tých hráčov to bola veľká škola ktorá im ukázala, že na turnajoch musíte vedieť odohrať tri kvalitné zápasy v rýchlom slede za sebou. My sme odohrali dva kvalitné proti rovnocenným súperom no bohužiaľ už tretí zápas v tempe fínskeho mužstve sme nedokázali odohrať v takej kvalite. Treba viac trénovať a pripravovať sa aj mimo povinností v klube aby sme sa priblížili k takejto top kvalite. Druhé miesto na turnaji je pozitívne, máme víťazstvá so Švajčiarskom a Nemeckom. Odohrali sme kvalitné zápasy a naše vystúpenie malo svoje plusy aj mínusy. Dalo nám to veľa aj čo sa týka prehľadu kvality hráčov a to bola podstatná vec pre nás."

Viac o téme: Radoslav Hecl Slovensko Fínsko