Nadal nepoteší svojich fanúšikov: Štartom by som riskoval väčšie zranenie

Rafael Nadal
Rafael Nadal

BRISBANE - Španielsky tenista Rafael Nadal sa odhlásil z aktuálneho turnaja ATP v austrálskom Brisbane. Dôvodom je natiahnutý stehenný sval na ľavej nohe.

Sedemnásťnásobný grandslamový víťaz Nadal sa divákom v súťažnom stretnutí predstavil naposledy na vlaňajšom US Open. Na záverečnom grandslame sezóny skrečoval semifinálové stretnutie proti Juanovi Martínovi del Potrovi z Argentíny. V úvode novembra podstúpil operáciu pravého členka. Z následných turnajov v Paríži a Londýne odstúpil pre bolesti brucha.

Tridsaťdvaročný Španiel podstúpil v uplynulých dňoch magnetickú rezonanciu a na základe výsledkov vyšetrenia mu lekári neodporučili štart v Brisbane. "Poctivo som trénoval a bol som pripravený na návrat. Dvaja miestni doktori a lekári v Španielsku mi však povedali, že by som prípadným štartom riskoval väčšie zranenie," uviedol rodák z Malorky Nadal, cituje ho agentúra AP. "Cítim, že ešte môžem hrať na najvyššej úrovni, ale momentálne nedokážem hrať na 100 percent. Ak vynechám turnaj v Brisbane, takmer s istotou budem maximálne pripravený na Australian Open," dodal Nadal.


Tagy: Rafael Nadal

Zdroj:
SITA
Foto:
SITA/AP/Tertius Pickard

DISKUSIA