VIDEO Anglický šampión nemal so slovenským brankárom zľutovanie, Rodák dostal sedem kúskov

Marek RodákMarek Rodák Zdroj: SITA/AP - Rui Vieira

LONDÝN - Slovenský brankár Marek Rodák z druholigového Rotherhamu nezabránil vysokej prehre na ihrisku úradujúceho anglického majstra Manchesteru City 0:7 v nedeľňajšom stretnutí 3. kola FA Cupu a jeho tím v najstaršej futbalovej súťaži končí.

Dvadsaťdvaročného Košičana postupne prekonali Raheem Sterling, Philip Foden, vlastný gól si dal Ajayi a po prestávke pridali ďalšie zásahy Gabriel Jesus, Riyad Mahrez, Nicolás Otamendi a striedajúci Leroy Sané. Rodák je v Rotherhame na hosťovaní z Fulhamu.

Futbalisti Oldhamu Athletic sa postarali o veľké prekvapenie v nedeľňajších dueloch 3. kola Pohára FA. Tím, ktorý pôsobí v štvrtej najvyššej anglickej lige, postúpil do 4. kola najstaršej futbalovej súťaže na úkor zástupcu Premier League Fulhamu.

Obrovský favorit viedol po zásahu Dennisa Odoia z 52. minúty, no outsider dokázal v 76. minúte vyrovnať, keď sa presadil z pokutového kopu Sam Surridge. Rovnakú šancu dostali aj domáci "Cottagers", ale srbský kanonier Aleksandar Mitrovič penaltu v 84. minúte nepremenil a o štyri neskôr dokonal senzáciu Callum Lang.

Do 4. kola prešiel aj ďalší zástupca Premier League Watford, ktorý si taktiež doma poradil s Wokingom 2:0. Zo súťaže vypadol líder druhej najvyššej Championship Leeds United, keď nestačil na ligového konkurenta Queens Park Rangers (1:2).

Fulham - Oldham 1:2

Manchester City - Rotherham 7:0 - Marek Rodák (Rotherham) odchytal celý duel

Millwall - Hull 2:1
Preston - Doncaster 1:3
Queens Park Rangers - Leeds 2:1
Sheffield United - Barnet 0:1
Woking - Watford 0:2

Viac o téme: Manchester City Marek Rodák Rotherham