Lacko si na Australian Open nezahrá: Skončil už v prvom kole kvalifikácie

Slovenský tenista Lukáš Lacko počas tenisového zápasu 1. kola dvojhry mužov na turnaji ATP Challenger Tour Peugeot Slovak OpenSlovenský tenista Lukáš Lacko počas tenisového zápasu 1. kola dvojhry mužov na turnaji ATP Challenger Tour Peugeot Slovak Open Zdroj: SITA/Diana Černáková

MELBOURNE - Američan Tim Smyczek vyradil slovenského tenistu Lukáša Lacka nasadeného ako siedmeho v 1. kole kvalifikácie o postup do hlavnej súťaže dvojhry mužov na úvodnom grandslamovom turnaji sezóny Australian Open v Melbourne (14. - 27. januára, tvrdý povrch, celková dotácia 62,5 miliónov AUD).

Smyczek dosiahol v treťom vzájomnom dueli prvé víťazstvo, keď Lacka v utorkovom dueli zdolal za 171 minút 6:4, 4:6, 7:6 (9). V rozhodujúcom sete sa hral za stavu 6:6 na gemy tzv. supertajbrejk do 10 bodov, pričom v ňom musí byť aspoň dvojbodový rozdiel. Lacko v ňom viedol 7:5, vyrovnal na 8:8 i 9:9, ale hrozbu druhého mečbalu už neodvrátil.

Ďalšími zástupcami SR v kvalifikácii Australian Open sú Andrej Martin a Filip Horanský. Jana Čepelová prehrala v 1. kole eliminácie.