Andreas Žampa konečne prelomil smolu: V Adelbodene postúpil do druhého kola

Slovenský lyžiar Andreas Žampa na trati v 1. kole obrovského slalomu Svetového pohára 12. januára 2019 vo švajčiarskom stredisku Adelboden
Slovenský lyžiar Andreas Žampa na trati v 1. kole obrovského slalomu Svetového pohára 12. januára 2019 vo švajčiarskom stredisku Adelboden

ADELBODEN - Nórsky reprezentant Henrik Kristoffersen je po prvom kole lídrom obrovského slalomu mužov v rámci Svetového pohára v alpských lyžiarskych disciplínach vo švajčiarskom Adelbodene. Kristoffersen vedie s náskokom 12 stotín sekundy pred rakúskym favoritom Marcelo Hirscherom a 18 stotín pred francúzskym špecialistom Alexisom Pinturaultom. Druhé kolo s tridsiatkou najlepších sa začne o 13.30 h.

Po prvý raz v tejto sezóne postúpil do 2. kola Andreas Žampa. Mladší z bratov Žampovcov dosiahol s vysokým číslom 48 dvadsiaty ôsmy najlepší čas s odstupom 2,78 s za najrýchlejším Kristoffersenom. Znamená to, že 25-ročný Tatranec vyštartuje do 2. kola výhodne ako tretí. Práve na obávanom svahu Chuenisbärgli v Adelbodene dosiahol Andreas Žampa dosiaľ najlepší výsledok v pretekoch SP v kariére, bolo ním osemnáste miesto spred roka.

Starší zo Žampovcov Adam nedokončil svoju jazdu v 1. kole. Medzi 16 pretekármi, ktorí nezvládli nástrahy prvého kola, boli aj Rakúšan Manuel Feller či Švajčiar Thomas Tumler.

Svetový pohár v zjazdovom lyžovaní 2018/2019 - Adelboden (Švaj.) - priebežné výsledky:

Obrovský slalom - po 1. kole: 1. Henrik Kristoffersen (Nór.) 1:12,39 min, 2. Marcel Hirscher (Rak.) +0,12 s, 3. Alexis Pinturault (Fr.) +0,18,... 28. Andreas Žampa (SR) +2,78,...- postúpil do 2. kola,... Adam Žampa (obaja SR) - nedokončil 1. kolo.


Tagy: Henrik Kristoffersen Andreas Žampa

Zdroj:
SITA
Foto:
TASR/AP/Shinichiro Tanaka

DISKUSIA