VIDEO Monacké kniežatá vybojovali remízu v Marseille, Da Silva zariadil triumf Rennes

Youri Tielemans a Bouna Sarr v súbojiYouri Tielemans a Bouna Sarr v súboji Zdroj: SITA/AP - Claude Paris

PARÍŽ - Futbalisti tímu Stade Rennes zvíťazili v úvodnom nedeľňajšom zápase 20. kola najvyššej francúzskej súťaže Ligue 1 2018/2019 nad domácim FC Nantes najtesnejším rozdielom 1:0. Autorom jediného presného zásahu bol v 13. min skúsený 30-ročný obranca Damien Da Silva. "Kanárici" mali územnú i streleckú prevahu, ale v domácom prostredí prehrali prvýkrát od 25. septembra minulého roka. Naopak, Rennes triumfovalo štvrtýkrát po sebe, neinkasovalo už 373 minút a v tabuľke sa vyšvihlo na priebežné siedme miesto.

V tabuľke si polepšil aj Štrasburg, ktorý zvíťazil na pôde Toulouse tesne 2:1. Autorom rozhodujúceho gólu bol 21-ročný Ibrahim Sissoko. Klubu z východu Francúzska patrí šiesta pozícia s rovnakým počtom bodov, ako dosiahlo spomínané Rennes. V paralelne hranom zápase sa medzi Dijonom a Montpellierom zrodila remíza 1:1.

V poslednom zápase dňa si hráči AS Monako vybojovali bod na pôde Olympique Marseille po remíze 1:1. Úvodný gól duelu strelil už v 13. min Maxime Lopez, o 25 minút neskôr však vyrovnal Belgičan Youri Tielemans. V zostave hosťujúcich "kniežat" nastúpila aj nová posila tímu - Španiel Cesc Fábregas, do bodových štatistík sa však niekdajší záložník FC Chelsea nezapísal.

Nantes - Rennes 0:1 (0:1)
Gól: 13. Da Silva

Dijon - Montpellier 1:1 (0:0)
Góly: 54. Said - 61. Le Tallec

Toulouse - Štrasburg 1:2 (1:1)
Góly: 29. Sanogo (z pok. kopu) - 17. Ajorque, 64. I. Sissoko

Marseille - Monako 1:1 (1:1)
Góly: 13. M. Lopéz - 38. Tielemans