Hviezda NBA členom teroristickej organizácie? Turecká prokuratúra žiada medzinárodný zatykač!

Enes Kanter
Enes Kanter

ANKARA - Turecká prokuratúra chce vydať medzinárodný zatykač na basketbalistu tímu NBA New York Knicks Enesa Kantera. Podľa tureckých médií by mal byť 26-ročný pivot obvinený z členstva v teroristickej organizácii.

Kanter necestoval so svojím tímom do Londýna na tohtotýždňový duel, v ktorom sa Knicks v anglickej metropole stretnú s Washingtonom Wizards. Podľa jeho vlastných slov sa bál, že sa ho stúpenci súčasného prezidenta "krajiny polmesiaca" Recepa Tayyipa Erdogana pokúsia zabiť. Na svojom profile na twitteri len v krátkosti uviedol, že tamojšia vláda nemá žiaden dôkaz o jeho vine. Enes Kanter je známym kritikom tureckého režimu, v roku 2017 mu bol odobratý cestovný pas, ktorý mu vystavili v Turecku.

"Moje rozhodnutie nevycestovať do Londýna bolo náročné po športovej stránke, avšak oveľa jednoduchšie z hľadiska bezpečnosti. Je smutné, že diktátor ovplyvňuje moju kariéru. Erdogan má v Anglicku veľa svojich agentov a mohlo by sa jednoducho stať, že by som neprežil. To by nebolo pekné," povedal začiatkom roka Kanter, ktorého turecké úrady spájajú s duchovným Fethullahom Gülenom. Ten je v "krajine polmesiaca" obvinený z organizácie nevydareného puču z roku 2016.


Tagy: New York Knicks Enes Kanter

Zdroj:
SITA
Foto:
SITA/AP/David Zalubowski

DISKUSIA