VIDEO Man City zničil nádej súpera za pár sekúnd, neskutočný záver Tottenhamu

Leroy Sané oslavuje gólLeroy Sané oslavuje gól Zdroj: SITA/AP Photo/Rui Vieira

HUDDERSFIELD - Futbalisti Manchestru City zdolali v nedeľňajšom zápase 23. kola najvyššej anglickej súťaže Huddersfield jednoznačne 3:0. Na pôde posledného tímu tabuľky sa favorizovaní hostia dostali do vedenia v 18. min, keď spoza šestnástky vystrelil Danilo a loptu nešťastne tečoval do vlastnej bránky obranca Christopher Schindler. Úradujúci anglický šampión si následne postil víťazstvo dvoma gólmi v rozpätí 148 sekúnd.

Pri oboch bol Nemec Leroy Sané, ktorý najskôr presným centrom našiel Raheema Sterlinga a onedlho zaznamenal svoj ôsmy gól v sezóne. "Citizens" sa ziskom troch bodov znovu priblížili Liverpoolu, ktorý vedie tabuľku so štvorbodovým náskokom.

Futbalisti Tottenhamu zvíťazili v nedeľňajšom zápase 23. kola najvyššej anglickej súťaže nad domácim Fulhamom 2:1. Na štadióne Craven Cottage si v 17. min strelil po rohovom kope vlastný gól Fernando Llorente, hostia však dokázali duel otočiť.

V úvode druhého polčasu skóroval Dele Alli a v štvrtej minúte nadstaveného času strhol víťazstvo na stranu Londýnčanov Harry Winks. "Kohúti" si tak napravili reputáciu po prehre s Manchestrom United a aj bez zraneného Haryho Kanea zaznamenali už jedenásty triumf na ihriskách súperov.

Fulham - Tottenham 1:2 (1:0)
Góly: 17. Llorente (vlastný) - 51. Alli, 90.+ Winks

Huddersfield - Manchester City 0:3 (0:1)
Góly: 18. Danilo, 54. Sterling, 56. Sané

Viac o téme: Manchester City Huddersfield Town Fulham FC Tottenham Hotspur