Hrajú s ňou reprezentanti aj hviezdy NHL: Slovenská firma priniesla revolučnú novinku

Specter hockey tape
Specter hockey tape

BRATISLAVA - Aj na Slovensku máme šikovných ľudí, ktorí si vedia vyhrnúť rukávy a pustiť sa do tvrdej práce. Výsledkom môže byť niečo tak unikátne, ako práve Specter hockey. Slovenský start up priniesol na hokejový trh nový druh pásky na čepeľ hokejky, ktorý tu ešte nebol. K úspechu je to dlhá cesta, ale už teraz môžeme povedať, že projekt sa len tak nevytratí do zabudnutia. Nový druh pásky si obľúbili esá z NHL a taktiež hráči z mnohých ďalších líg.

Novú pásku od Specter hockey si obľúbilo viacero hráčov z NHL ako napríklad Zdeno Chára, Roman Josi, testuje ju aj Tomáš Tatar. Hrajú s ňou niektorí hráči v slovenskej a českej najvyššej súťaži. Vyskúšali ju dokonca aj slovenskí reprezentanti na ZOH 2018 v Pjongčangu. Hral s ňou Peter Ölvecký aj Juraj Valach.

Na hokejke ju nosí aj Tomáš Záborský, ktorý je dlhodobo zabývaný vo fínskej lige. Posledné dve sezóny hrá za Tapparu. "Myslím, že páska mi pomáha hlavne čo sa týka techniky streľby a v rýchlosti strely, som s ňou spokojný. Používať som ju začal počas letnej prípravy doma na Slovensku. Získala si ma najmä preto, lebo som videl že vydrží dlhšie ako obyčajná páska a nemusím si tak často páskovať hokejku, mám teraz v kabíne viac času na prípravu na zápas," povedal pre Športky.

Hokejová páska sa za desiatky rokov zmenila iba minimálne. Prišiel čas na zmenu a môžeme byť iba hrdí, že so šikovným nápadom prišla práve slovenská firma. Nový druh hokejovej pásky bol vyvinutý s pomocou odborného výskumu a desiatok rôznych kombinácií vhodných materiálov. Dva roky vývoja spoločnosť pretavila do patentom chráneného riešenia. Páska bola uvedená do predaja v Česku a na Slovensku. Na aktuálnu túto sezónu je k dispozícii vo viac ako 200 predajniach, okrem toho sa dá kúpiť priamo na stránke www.specterhockey.sk. V roku 2019 chce Specter hockey preraziť na väčších hokejových trhoch – prioritne v USA a Kanade.

Zaujímavú novinku si pochvaľuje aj kapitán Bostonu Bruins Zdeno Chára, ktorý pásku pomáhal testovať. "Specter   hockey tape ma ihneď zaujal. Mal som možnosť si to vyskúšať a porovnať s bežnou páskou. Po pár tréningoch som cítil lepšiu kontrolu pri práci s pukom. Mal som presnejšiu a tvrdšiu strelu. Aj brankári v Bostone mi potvrdili, že puk mal omnoho väčšiu rotáciu. Teraz už hrám s touto páskou druhú sezónu."


Tagy: Tomáš Záborský Zdeno Chára Specter hockey

Kompletné výsledky a aktuálna tabuľka slovenskej Tipsport Extraligy
Zdroj:
športky
Foto:
Specter hockey; Video: Youtube

DISKUSIA