Božský Solskjaer nie je jediný... Nórsko má ďalšieho hrdinu, ktorý vládne športovému svetu!

Zľava Erlend Bjoentegaard, víťaz Johannes Thingnes Boe a tretí Antonin Guigonnat Zľava Erlend Bjoentegaard, víťaz Johannes Thingnes Boe a tretí Antonin Guigonnat Zdroj: SITA/AP/Andrea Solero

ANTERSELVA - Víťazom stíhacích pretekov mužov v 6. kole Svetového pohára v biatlone sa v sobotu popoludní v talianskej Anterselve stal Johannes Thingnes Bö. Dvadsaťpäťročný nórsky reprezentant zvíťazil napriek trom streleckým chybám s náskokom 34,8 s pred Francúzom Antoninom Guigonnatom. Tretí skončil s odstupom 40,6 s ďalší Francúz Quentin Fillon-Maillet.

Olympijský víťaz z Pjongčangu J. T. Bö zvíťazil vo štvrtých stíhacích pretekoch v aktuálnom ročníku, celkovo si na svoje konto pripísal už jedenásty triumf od začiatku sezóny 2018/2019. Zároveň je nórsky biatlonista lídrom v celkovom poradí SP aj v hodnotení stíhacích pretekov.

Prvý na štarte J. T. Bö na úvodnej položke v ľahu raz minul, naďalej však viedol o necelých desať sekúnd pred Guigonnatom, Ederom a Bjöntegaardom. Aj na druhej streľbe v ľahu Bö urobil jednu chybu a do bežeckého úseku vybiehal s minimálnym náskokom pred Guigonnatom a Ederom. Tomáš Hasilla poskočil po dvoch bezchybných položkách zo 47. na 23. miesto.

Bezchybná streľba na tretej položke posunula J. T. Böa znovu na vedúcu pozíciu s výraznejším náskokom. Druhý Guigonnat strácal takmer 24 sekúnd. Hasilla urobil prvé dve chyby v pretekoch a klesol na 27. pozíciu. Na poslednej položke J. T. Bö netrafil jeden terč, do záverečného bežeckého úseku vybiehal s náskokom takmer 30 sekúnd pred Guigonnatom a pohodlne si došiel po ďalšie víťazstvo pred druhým Guigonnatom a tretím Fillonom-Mailletom.

V 57-člennom štartovom poli boli aj dvaja slovenskí reprezentanti. Lepšie obstál Tomáš Hasilla, ktorý sa po 4 chybách na strelnici vo výsledkoch zaradil na 33. miesto s mankom 3:27,2 min na víťaza a prvýkrát v sezóne bodoval. Michal Šíma skončil na 51. priečke, keď šesťkrát nepresne namieril.

Program 6. kola SP v talianskej Anterselve v nedeľu uzavrú preteky s hromadným štartom žien o 12.45 h a mužov o 15.30 h.

Výsledky - SP 2018/2019 v biatlone - 6. kolo - Anterselva (Tal.) - sobota:

Muži - stíhacie preteky na 12,5 km: 1. Johannes Thingnes Bö 31:33,7 min (3), 2. Antonin Guigonnat +34,8 s (1), 3. Quentin Fillon-Maillet +40,6 (2), 4. Simon Desthieux +40,6 (2), 5. Martin Fourcade (všetci Fr.) +50,9 (3), 6. Arnd Peiffer (Nem.) +56,7 (2), ... 33. Tomáš Hasilla +3:27,2 min (4), 51. Michal Šima (obaja SR) +5:32,4 (6)

Viac o téme: Johannes Thingnes Bö Tomáš Hasilla Michal Šima Antonin Guigonnat