VIDEO Bystrica konečne našla recept na Poprad, Nové Zámky opäť zdolali Trenčín

Joona Erving z HK Poprad a Guillaume Asselin z HC '05 iClinic Banská BystricaJoona Erving z HK Poprad a Guillaume Asselin z HC '05 iClinic Banská Bystrica Zdroj: SITA/Peter Rusko

BANSKÁ BYSTRICA - Hokejsti HC '05 iClinic Banská Bystrica zvíťazili nad hráčmi HK Poprad 3:2 v nedeľňajšom stretnutí najvyššej slovenskej súťaže Tipsport ligy 2018/2019. Úvodný gól zápasu strelil v 8. min útočník "baranov" Eric Selleck, na ktorého zásah odpovedal ešte v I. tretine hosťujúci Dávid Bondra.

Domáci hráči získali v druhej dvadsaťminútovke náskok o dva góly, keď najprv v 24. min skóroval Marek Bartánus v oslabení a o 73 sekúnd neskôr pridal tretí gól Banskobystričanov Gilbert Gabor. Popradskí "kamzíci" znížili na 2:3 v 29. min premiérovým zásahom útočníka Kevina Millera v súťaži, vyrovnať už však nedokázali ani pri záverečnej hre bez brankára. Banská Bystrica zdolala Poprad prvýkrát v aktuálnom ročníku.

HC '05 iClinic Banská Bystrica - HK Poprad 3:2 (1:1, 2:1, 0:0)
Góly: 8. Selleck (Marshall, Higgs), 24. M. Bartánus, 26. Gabor (Higgs, Mihálik) - 19. D. Bondra (Belluš, Buzzeo), 29. Kevin Miller (D. Brejčák, Miner)
Vylúčení: 5:9 na 2 min, presilovky: 1:1, oslabenia: 1:0, rozhodovali: Müllner, Korba - Šefčík, Smrek, 2488 divákov

Zostavy:
Banská Bystrica: Williams - Marshall, Mihálik, K. Sloboda, Southorn, Kubka, Ďatelinka, Nemčík - Asselin, Faille, Selleck - M. Bartánus, Higgs, Šoltés - Matoušek, Koper, Kabáč - L. Lunter, Gabor, T. Török - Sojka
Poprad: Vošvrda - D. Brejčák, Petran, Erving, Karalahti, Miner, Ťavoda, Salija - Abdul, Zagrapan, Takáč - P. Svitana, Heizer, D. Bondra - Kevin Miller, Mlynarovič, Buzzeo - Macík, Kundrik, Belluš

Nové Zámky zdolali Trenčín aj po štvrtýkrát

Hokejisti Nových Zámkov zvíťazili nad domácim Trenčínom tesne 2:1. "Zeleno-bieli" mali výborný vstup do zápasu, keď už v 65. sekunde skóroval Tomáš Urban. To, čo vyšlo hosťom v úvode prvej tretine, sa pre zmenu podarilo Trenčanom v druhej časti. V 21. minúte svojim desiatym gólom v sezóne vyrovnal na 1:1 Branko Radivojevič. Zverencom Milana Jančušku sa proti Trenčínu darí, čo potvrdil na začiatku 39. min Patrik Rogoň. Jeho presný zásah bol napokon víťazný, keďže v záverečnej tretine už gól nepadol. "Vojaci" prišli o štvorzápasovú víťaznú domácu sériu a naďalej platí, že proti Novým Zámkom v aktuálnom ročníku ešte nezískali ani bod.

HK Dukla Trenčín - MHC Mikron Nové Zámky 1:2 (0:1, 1:1, 0:0)
Góly: 21. Radivojevič (Ölvecký, Starosta) - 2. T. Urban (Šimun, Bajtek), 39. Rogoň (M. Novák, Ordzovenský)
Vylúčení: 5:4 na 2 min, presilovky a oslabenia: 0:0, rozhodovali: Jonák, Goga - Frimmel, Durmis, 2886 divákov

Zostavy:
Trenčín: M. Valent - Starosta, Rýgl, L. Bohunický, Cebák, T. Bokroš, Gula, Božík - Sojčík, Ölvecký, Radivojevič - M. Hecl, Radjenovic, T. Varga - O. Mikula, J. Švec, Sádecký - Luhový, Dlouhý, D. Hudec - Špankovič
Nové Zámky: Kristín - Hain, Zaťko, Ordzovenský, M. Novák, Hatala, Kudla, M. Henderson - H. Ručkay, Zbořil, J. Jurík - Bajtek, T. Urban, Šimun - T. Pospíšil, Hruška, Štrauch - Rogoň, B. Fábry, Jakúbek - Slávik

Jednoznačný triumf Zvolena na ľade Žiliny

Hokejisti HKM Zvolen zvíťazili nad hráčmi MsHK Doxxbet Žilina jednoznačne 5:0. Už v 2. min sa presadil útočník HKM Michal Chovan, na ktorého zásah nadviazal o štyri minúty neskôr Miloš Kelemen premiérovým gólom v sezóne. V druhej dvadsaťminútovke zvýšil náskok zvolenských "rytierov" na 3:0 Michael Vandas a triumf hostí spečatili v tretej časti hry Martin Andrisík s Lukášom Handlovským. Zvolen si triumfom udržal prvú priečku ligovej tabuľky, Žilina zostáva na poslednom 12. mieste a na predposledný Liptovský Mikuláš stráca osem bodov.

MsHK Doxxbet Žilina - HKM Zvolen 0:5 (0:2, 0:1, 0:2)
Góly: 2. Michal Chovan (Vandane, Zuzin), 6. Kelemen (Holovič, Andrisík), 29. Vandas (Pöyhönen, S. Petráš), 51. Andrisík (Pöyhönen, Kelemen), 52. Handlovský (Ulrych)
Vylúčení: 3:5 na 2 min, presilovky a oslabenia: 0:0, rozhodovali: Baluška, Kalina - Jobbágy, D. Konc ml., 543 divákov

Zostavy:
Žilina: Mikoláš - Matejka, Kučný, Bagin, Jankovič, Dubeň, Piegl, M. Hudec, Mendrej - Rudolf Huna, Húževka, Jenčík - Beránek, Podešva, Hvila - Milý, Surovka, Balej - Hrazdíra, Ondruš, Dominik Rehák
Zvolen: Tomek - Fraser, Pöyhönen, Michal Roman, Vandane, Ulrych, D. Ružička, Pufahl - Handlovský, Špirko, Vandas - Michal Chovan, Kytnár, Zuzin - Šišovský, S. Petráš, Mitchell - Andrisík, Holovič, Kelemen - Marcinek

Nitra deklasovala Detvu, hetrikom zažiaril Majdan

Hokejisti Nitry zdolali na domácom ľade Detvu jednoznačne 8:1. Skóre stretnutia otvoril v piatej minúte Juraj Majdan, ktorý z tesnej blízkosti zasunul puk za chrbát súperovho brankára. Práve rodák z Dubnice nad Váhom bol hlavným strojcom nitrianskeho triumfu. Na začiatku 24. min už skompletizoval hetrik a neskôr sa asistenciou podieľal aj na góle Kalea Kerbashiana. Kanadský útočník rovnako ako Majdan nazbieral v zápase štyri body, no zdatne im konkuroval aj Samuel Buček s bilanciou 2+1. Zverenci Antonína Stavjaňu si napravili reputáciu, ukončili sériu piatich prehier a Detvu zdolali aj vo štvrtom vzájomnom dueli v tomto ročníku.

HK Nitra - HC 07 Detva 8:2 (2:0, 3:1, 3:1)
Góly: 5. Majdan (B. Rapáč, M. Versteeg), 9. Majdan (Kerbashian, Korím), 24. Majdan (Kerbashian, Scheidl), 33. B. Rapáč (S. Buček), 36. Kerbashian (Majdan, Blackwater), 44. S. Buček, 50. Blackwater (Kerbashian), 51. S. Buček (Bortňák) - 31. Martin Chovan (Z. Král, Murček), 60. R. Gašpar (Z. Král, Hodgson)
Vylúčení: 5:9 na 2 min, navyše: Hrušík (Nitra) 5+DKZ za napadnutie hlavy a krku - Betker a Matúš Chovan (Detva) obaja 10 min za nešportové správanie, presilovky 1:2, oslabenia: 0:0, rozhodovali: Fridrich (SR), Nagy (Maď.) - Orolin (SR), Soltész (Maď.), 1727 divákov

Zostavy:
Nitra: Šimboch - McCormack, Mezei, Morrison, Korím, M. Versteeg, Miroslav Pupák, A. Sloboda - Scheidl, M. Slovák, Lantoši - Majdan, Kerbashian, Blackwater - B. Rapáč, Bortňák, S. Buček - Hrušík, Čaládi, Fominych - Pätoprstý
Detva: Zalivin (41. Petrík) - Golian, Martin Chovan, P. Hraško, Sládok, Betker, F. Fekiač, Jendroľ, Gachulinec - Z. Král, Murček, Ščurko - J. Žilka, V. Fekiač, M. Surový - R. Gašpar, Matúš Chovan, J. Tibenský - Hodgson, P. Valent, Pulščák

Triumf Miškovca nad MAC Budapešť v maďarskom derby

Hokejisti DVTK Jegesmedvék Miškovec zvíťazili nad hráčmi MAC Budapešť 2:0 v nedeľňajšom stretnutí najvyššej slovenskej súťaže Tipsport ligy 2018/2019. Hostia z Miškovca rozhodli o triumfe až v tretej dvadsaťminútovke, v 46. min skóroval Bálint Magosi a v 49. min pridal druhý gól János Vas. Išlo o štvrtý vzájomný duel maďarských účastníkov Tipsport ligy, DVTK si pripísal druhé víťazstvo. MAC triumfoval raz v riadnom hracom čase a raz po predĺžení.

MAC Budapešť (Maď.) - DVTK Jegesmedvék Miškovec (Maď.) 0:2 (0:0, 0:0, 0:2)
Góly: 46. Magosi (Harrison, Loiseau), 49. Vas (Kulmala)
Vylúčení: 5:2 na 2 min, presilovky a oslabenia: 0:0, rozhodovali: Stano, Novák - Kacej, Výleta, 1100 divákov

Zostavy:
Budapešť: Bálizs - Macaulay, Pozsgai, Dudás, Negrin, Burt, Garát, Vokla - Bodó, Langkow, Orban - Dansereau, J. Brown, Klempa - Terbócs, K. Nagy, Odnoga - Szigeti, Majoross, Pápa
Miškovec: Vay - D. Kiss, N. Crawford, Láda, Szirányi, J. Milam, Göz - Kulmala, Vas, Pance - Magosi, Loiseau, Harrison - Somogyi, Galanisz, Miskolczi - Vojtkó

Viac o téme: HK Poprad HK Dukla Trenčín HC '05 iClinic Banská Bystrica MHC Mikron Nové Zámky