VIDEO Nevídaná divočina na českom derby: Fanúšikovia napadli trénera, pustili sa aj do Salfického!

Tréner Dynama Ladislav Lubina na striedačke Pardubíc počas derby
Tréner Dynama Ladislav Lubina na striedačke Pardubíc počas derby

PARDUBICE - Poriadnu divočinu so sebou priniesol sobotňajší duel českej hokejovej extraligy medzi Hradcom Králové a Pardubicami (2:1). Kouča hostí Ladislava Lubinu totiž pred treťou tretinou napadli dvaja domáci priaznivci a po skončení duelu generálny manažér Pardubíc Dušan Salfický čelil verbálnemu aj fyzickému útoku. Duel tak bude mať pravdepodobne dohru za "zeleným stolom".

"Je to smutné. Myslím si, že toto sa môže stať iba v Hradci, nikde inde. Dvaja fanúšikovia ma napadli, slovne a potom aj fyzicky. V extraligovom zápase je to celkom neuveriteľné," prezradil podľa hokej.cz kouč Lubina.

Ten je v Hradci Králové neobľúbenou osobou, fanúšikovia totiž nemôžu zabudnúť na udalosť z roku 2008, keď Lubina zavinil nehodu, pri ktorej zomrel otec futbalistu Vratislava Lokvenca. Lubina mal po nehode utiecť do poľa. A z tribún sa od fanúšikov Mountfieldu často nesie pokrik: "Lubina je vrah!"

Kouč Pardubíc si myslí, že jeho napadnutie bolo zo strany domácich naplánované a nešlo o skratové konanie. "Myslím si, že všetko dopadlo tak, ako to bolo naplánované. Musel som sa brániť sám a bránil som sa statočne," doplnil. Vedenie klubu z Hradca Králové sa prostredníctvom tlačovej správy od správania fanúšikov dištancovalo a koučovi súpera ospravedlnilo. Osobne sa mal Lubinovi ospravedlniť kapitán Hradca Králové slovenský obranca Dominik Graňák.

Informácie priniesol web hokej.cz.


Tagy: Dominik Graňák Ladislav Lubina HC Dynamo Pardubice Mountfield HK Dušan Salfický

Kompletné výsledky a aktuálna tabuľka českej Tipsport Extraligy
Zdroj:
SITA
Foto:
mountfieldhk.cz - Stanislav Souček; Video: HC Dynamo Pardubice, Youtube, Isport TV

DISKUSIA