VIDEO Famózny Sagan siahal v Argentíne na víťazstvo: V šprinte rozhodli centimetre

Peter SaganPeter Sagan Zdroj: Bettiniphoto.net

VILLA SAN AGUSTÍN - Slovenský cyklista Peter Sagan skončil na druhom mieste v 4. etape pretekov Vuelta a San Juan Internacional v Argentíne. V záverečnom špurte 185,8 km dlhej etapy v uliciach mestečka Villa San Agustín Sagan o viac než pol dĺžky bicykla prehral s Kolumbijčanom Fernandom Gaviriom (UAE-Team Emirates), ktorý sa tešil z druhého etapového triumfu na týchto pretekoch v aktuálnom 37. ročníku.

Na treťom mieste prišiel do cieľa ďalší Kolumbijčan Álvaro Hodeg (Deceuninck - Quick Step). V celkovom poradí zostal lídrom víťaz ďalších dvoch etáp Francúz Julian Alaphilippe (Deceuninck - Quick Step). Pred Gaviriom má náskok 8 sekúnd.

V pretekoch už v stredu nepokračoval skúsený Belgičan Iljo Keisse. Cyklista v službách tímu Deceuninck - Quick Step musel ukončiť svoje pôsobenie na Vuelte a San Juan Internacional pre neprístojné správanie, ktoré poškodilo dobrú povesť podujatia. Pri spoločnej fotografii s časšníčkou v jednej z kaviarní v San Juane imitoval sexuálny akt s dotyčnou ženou, za čo sa neskôr ospravedlnil a zaplatil aj pokutu 3000 argentínskych pesos, čo je v prepočte necelých 70 eur. Súd jeho počínanie klasifikoval ako priestupok, ale organizátori ho vylúčili z pretekov.

Preteky Vuelta a San Juan Internacional majú 7 etáp, voľný deň príde na rad po štyroch odjazdených dňoch práve vo štvrtok 31. januára. Najmä dve etapy sú dôležité pre naháňanie sekúnd do celkovej klasifikácie. Patrí sem už skončená krátka časovka na 12 km so štartom aj cieľom v Pocite a tiež kráľovská 5. etapa zo San Martín do Alto Colorado (169,5 km) so štyrmi horskými prémiami a záverečným 18,9 km dlhým stúpaním na Alto Colorado do výšky 2624 m. Preteky nemajú status WorldTour (iba 2.1), ale zato sa môžu pochváliť skvelým šprintérskym obsadením. Slovák Peter Sagan, Brit Mark Cavendish, Kolumbijčan Fernando Gaviria či Argentínčan Maximiliano Richeze sú ťahákmi pre fanúšikov v rýchlych dojazdoch etáp, Kolumbijčan Nairo Quintana a Francúz Julian Alaphilippe by mali bojovať o celkové víťazstvo.

 

 

Cyklistické preteky Vuelta a San Juan Internacional v Argentíne:

4. etapa (San José de Jáchal-Valle Fértl - Villa San Agustín, 185,8 km): 1. Fernando Gaviria (Kol.) UAE-Team Emirates 4:20:26 h, 2. Peter Sagan (SR) Bora-Hansgrohe, 3. Álvaro Hodeg (Kol.) Deceuninck - Quick Step

Vuelta a San Juan Internacional 2019 - program ďalších etáp:
štvrtok 31.1.: voľný deň
piatok 1. 2.: 5. etapa: San Martín - Alto Colorado (169,5 km)
sobota 2.2.: 6. etapa: Autódromo El Villicúm - Autódromo El Villicúm, 153,5 km
nedeľa 3.2.: 7. etapa: San Juan - San Juan, 141,3 km

Viac o téme: Peter Sagan Fernando Gaviria Vuelta a San Juan Internacional
  • Autor: © Zoznam
  • FOTO: Bettiniphoto.net
  • Zdroj: SITA