Talentovaný Francúz už sa z Manchestru nikam nechystá: Nová dlhoročná zmluva

Anthony Martial oslavuje gól Anthony Martial oslavuje gól Zdroj: SITA

MANCHESTER - Francúzsky futbalista Anthony Martial predĺžil kontrakt so svojím aktuálnym zamestnávateľom Manchestrom United do konca sezóny 2023/2024. V ňom je zahrnutá aj opcia na predĺženie zmluvy o ďalší rok.

Ešte v lete uplynulého kalendárneho roka pritom Martial požiadal klub o prestup do iného mužstva. Hovorilo sa o jeho nezhodách s niekdajším trénerom ManUnited Josém Mourinhom. Rodák z francúzskeho mesta Massy priznal, že k jeho rozhodnutiu podpísať novú zmluvu do veľkej miery prispel nový kouč Ole Gunnar Solskjaer.

"Chcem sa poďakovať Olemu aj celému trénerskému tímu, ktorý mi dôveruje. Milujem tento klub a od momentu, kedy v ňom pôsobím, je pre mňa veľkou rodinou. Naďalej túžime po zisku trofejí a verím, že tá ďalšia je na dohľad," citoval Martialove slová po podpise novej zmluvy Sky Sports.

Dvadsaťtriročný útočník je súčasťou klubu z Old Traffordu od roku 2015. V aktuálnej sezóne 2018/2019 strelil Martial za "červených diablov" v Premier League 8 gólov, ku ktorým pridal aj jednu asistenciu.

Viac o téme: Manchester United Anthony Martial
  • Autor: © Zoznam
  • FOTO: SITA
  • Zdroj: SITA

Súvisiace články