Viacnásobne zranený český hrdina s obdivuhodným obratom: Keby to nebol Davis Cup, tak hodím uterák

Jiří VeselýJiří Veselý Zdroj: indianexpress.com

OSTRAVA - Českí tenisti v kvalifikácii Davisovho pohára s Holandskom vedú 1:0. Jiří Veselý navzdory zdravotným problémom porazil 5:7 a dvakrát 6:4 Tallona Griekspoora. V druhom dnešnom zápase v Ostravskej Aréne nastúpil Lukáš Rosol proti hosťujúcej jednotke Robinovi Haasemu.

Českej jednotke utiekol začiatok zápasu. Potom Veselý vyrovnal z 1:4 na 4: 4 a v koncovke sa na returne držal lepšie ako súper, lenže ďalší brejk už nezískal a naopak sám nezvládol dvanástu hru. Urobil pár chýb, Griekspoor ho dvakrát prehodil a získal úvodný set pre seba.

V úvode druhej sady získal český favorit súperov servis a prvýkrát v zápase sa dostal do vedenia. Náskok brejku udržal, aj keď si pri jednom zo zákrokov v úvode sady zranil vnútornú stranu stehna na pravej nohe. Za stavu 5:4 sa nechal ošetriť, ale v desiatej hre po odvrátení dvoch brejkbalov sadu dopodával a vyrovnal krok.

Väčšie zranenie českého tenistu prišlo krátko po tom, čo získal brejk v úvode rozhodujúcej sady. Po prvom fiftíne štvrtej hry odkulhal Veselý s bolestivou grimasou na lavičku, pretože si vykĺbil druhý prst na pravej nohe. Po obstreku a tejpe sa vrátil na kurt a bojoval ďalej.

Prišiel o vedenie 4:2, ale v deviatom geme vzal Griekspoorovi podanie znova a pri svojom servise premenil druhý mečbal, aj keď si prst zranil znova. "Po prvom mečbale sa mi vykĺbil znova a bolo veľmi dôležité, aby som ten druhý dal, pretože čím dlhšie by sa hralo, tým viac by to stuhlo. Keby som to neudržal, tak by asi nasledoval skreč," povedal Českej televízii.

Na bežnom turnaji by zápas nedohral. "Určite by som hneď skrečoval, pretože toto nie je úplne malinký problém. Uvidíme, čo sa s tým dá robiť nielen zajtra, ale aj do budúcnosti. Keby to nebol Davis Cup, tak by som hodil uterák, ale tým, že som mal aj brejk, tak som do toho dal všetko, čo išlo, a podarilo sa," doplnil.

Nad jeho ďalším účinkovaním v tomto dueli sa ale vznáša veľký otáznik. Kapitán Jaroslav Navrátil s Veselým pritom v sobotu počítal určite aj do štvorhry.

Viac o téme: Holandsko Robin Haase Lukáš Rosol Česko Jiří Veselý Tallon Griekspoor
  • Autor: © Zoznam
  • FOTO: indianexpress.com
  • Zdroj: ČTK

Súvisiace články