VIDEO Smolný večer pre Pánika v San Jose: Slovenský hokejista pri dvoch dôležitých momentoch

Slovenský hokejista v drese Arizony Coyotes Richard Pánik (vľavo) a hráč San Jose Sharks Kevin Labanc bojujú o puk v zápase zámorskej hokejovej NHL Arizona Coyotes - San Jose SharksSlovenský hokejista v drese Arizony Coyotes Richard Pánik (vľavo) a hráč San Jose Sharks Kevin Labanc bojujú o puk v zápase zámorskej hokejovej NHL Arizona Coyotes - San Jose Sharks Zdroj: TASR/AP/Tony Avelar

SAN JOSE - Slovenský hokejista Richard Pánik môže hovoriť o absencii šťastia v sobotňajšom súboji NHL, v ktorom jeho Arizona prehrala na ľade San Jose 2:3 po predĺžení. Pánik bol pri dvoch dôležitých momentoch, ktoré rozhodli o podobe výsledku a ani z jedného nevyšiel pozitívne.

Najprv necelých 7 minút pred koncom druhej tretiny strelil z nájazdovej situácie gól, ktorým vyrovnal priebežne na 2:2, ale ten napokon neplatil. Po intervencii trénera San Jose Petra DeBoera prišiel na rad videorozbor a ten zrušil pôvodné rozhodnutie o góle so zdôvodnením, že Pánik pri svojom nájazde zabránil brankárovi Martinovi Jonesovi v zákroku. Pritom opakované zábery ukázali, že slovenský útočník bol do bránkoviska trochu dotlačený aj domácim obrancom Justinom Braunom. Druhý nešťastný moment pre čoskoro 28-ročného krídelníka prišiel v rozhodujúcej fáze zápasu v predĺžení za stavu 2:2. Najprv sa mu v úlohe obrancu nepodarilo zabrániť v ceste za pukom českému útočníkovi Sharks Tomášovi Hertlovi a neskôr práve cez neho strelil víťazný gól Brent Burns. Skúsený 33-ročný obranca sa parádnou kľučkou zbavil slovenského hokejistu a nedal šancu Darcymu Kuemperovi v bránke Coyotes. Burns dosiahol desiaty gól v sezóne, dovedna má na konte už 57 bodov a pravdepodobne opäť bude jedným z kandidátov na Norris Trophy pre najlepšieho zadáka NHL. Zároveň sa Burns po trinásty raz v kariére strelecky presadil v predĺžení, čo je vyrovnanie absolútneho rekordu medzi obrancami v podaní legendárneho Scotta Niedermayera. Informuje o tom oficiálny portál profiligy.

"Je to hráč dôležitých momentov. So svojou výškou a hmotnosťou /196 cm a 105 kg - pozn./ a schopnosťami pri týchto parametroch je zviera na ľade. Bola to svetová hra v podaní svetového hráča pri rozhodujúcom góle," pochválil Brenta Burnsa tréner San Jose Peter DeBoer.

Viac o téme: Richard Pánik San Jose Sharks Brent Burnes