VIDEO Nitra zdemolovala Liptákov už v prvej tretine, Košice suverénne vyrabovali Trenčín

Na snímke tréner Liptovského Mikuláša Anton Tomko Na snímke tréner Liptovského Mikuláša Anton Tomko Zdroj: TASR – Oliver Ondráš

LIPTOVSKÝ MIKULÁŠ - Hokejisti Liptovského Mikuláša prehrali aj vo svojom druhom vystúpení na zrekonštruovanom zimnom štadióne, keď Nitre podľahli jednoznačne 1:7.

Už prvá tretina určila smer, akým sa bude tento duel vyvíjať. Hostia v nej totiž skórovali až štyrikrát, keď sa postupne presadili Fominych, Bortňák, Buček a Čaládi. Liptáci svoj jediný presný zásah zaznamenali v úvode prostrednej časti hry, keď vo vlastnom oslabení prekonal hosťujúceho gólmana Michal Uhrík. Nitra však reagovala ešte v druhej tretine ďalšími dvoma gólmi a v tretej dvadsaťminútovke uzavrel gólový účet tohto stretnutia Judd Blackwater.

MHk 32 Liptovský Mikuláš - HK Nitra 1:7 (0:4, 1:2, 0:1)
Góly: 22. Uhrík (J. Sukeľ) - 4. Fominych (Pätoprstý), 8. Bortňák (Rais, Buček), 12. Buček (Bortňák, McCormack), 20. Čaládi (Pätoprstý, Hanuljak), 29. Hrušík, 36. Scheidl (Kerbashian, Miroslav Pupák), 50. Blackwater (M. Slovák, Lantoši)
Vylúčení: 5:2 na 2 min, presilovky 0:0, oslabenia: 1:0, rozhodovali: Štefik, Németh (Maď.) - Šoltés, Soltész (Maď.), 1684 divákov

Liptovský Mikuláš: Kislicyn (12. Šimko) - Fereta, Kurali, J. Nemec, Matej Bača, Mezovský, Parobek, Droppa - L. Žiak, Róbert Huna, Kriška - R. Varga, Tamáši, Uram - J. Sukeľ, Oško, Števuliak - Čenka, Uhrík, Nechaj - Lištiak

Nitra: Hanuljak - McCormack, Mezei, Morrison, Korím, Miroslav Pupák, M. Versteeg, Rais, Korím, A. Sloboda - Scheidl, M. Slovák, Lantoši - Hrušík, Kerbashian, Blackwater - Minárik, Bortňák, Buček - Fominych, Čaládi, Pätoprstý

Anton Tomko, tréner Liptovského Mikuláša: “O výsledku rozhodla prvá tretina, ktorá bola našou najhoršou akú sme v tejto sezóne odohrali. Neboli sme vôbec dôrazní pred bránou, čo súper potrestal."

Antonín Stavjaňa, tréner Nitry: “Vyšla nám prvá tretina, v ktorej sa o všetkom prakticky rozhodlo. Do čoho sme buchli, to nám padlo. Dali sme štyri góly, ktorými sme získali pohodu na hokejkách.”

Miškovec zvíťazil v Nových Zámkoch

Hokejisti DVTK Jegesmedvék Miškovec zvíťazili v stretnutí 40. kola najvyššej slovenskej hokejovej súťaže Tipsport ligy na ľade Nových Zámkov 2:1. Góly v tomto zápase padali len v prvej a poslednej minúte. Skóre stretnutia otvoril už po 18 sekundách hry hosťujúci obranca Daniel Kiss. V nasledujúcom priebehu zápasu mali obe mužstvá k dispozícii niekoľko presilových hier, Novozámčania dokonca aj trestné strieľanie.

Ďalší gól však padol až v poslednej minúte, keď sa presadil hosťujúci útočník Alexis Loiseau. Tento presný zásah sa napokon ukázal ako víťazný, keďže štyri sekundy pred záverečnou sirénou pripravil Ádáma Vaya v bránke Miškovca o čisté konto presilovkovým gólom Radim Hruška.

MHC Mikron Nové Zámky - DVTK Jegesmedvék Miškovec 1:2 (0:1, 0:0, 1:1)
Gól: 60. Hruška (Zaťko, Bajtek) - 1. D. Kiss (Loiseau, Harrison), 60. Loiseau
Vylúčení: 5:6 na 2 min, navyše Michal Novák (Nové Zámky) a Magosi (Miškovec) 10 min za nešportové správanie, presilovky 1:0, oslabenia: 0:0, rozhodovali: Stano, Goga - Durmis, Krajčík, 1234 divákov

Nové Zámky: Kristín - Hain, Zaťko, Ordzovenský, M. Novák, Hatala, Kudla, Henderson - H. Ručkay, Zbořil, J. Jurík - Bajtek, Urban, Šimun - T. Pospíšil, Hruška, Štrauch - Ondrušek, Fábry, Jakúbek - Slávik

Miškovec: Vay - D. Kiss, N. Crawford, Láda, Szirányi, Milam, Göz - Kulmala, Vas, Pance - Magosi, Loiseau, Harrison - Somogyi, Galanisz, Miskolczi - Parizek, Albert, Vojtkó

Milan Jančuška, tréner Nových Zámkov: "Po slabej prvej tretine sme boli od tej druhej lepší. Súpera sme prestrieľali, no hrá sa na góly. Dali sme ich málo, mali sme slabú koncovku a dôraz. V koncovke sme zlyhali. Som veľmi sklamaný z dnešného výsledku."

Strenk Hunor, asistent trénera Miškovca: "Po dlhej ceste nám veľmi dobre vyšla prvá tretina. V druhej a tretej tretine boli lepšie Nové Zámky. Veľký podiel na našej výhre mal brankár Vay, ktorý zachytal veľmi dobre. Boli sme si vedomí, že keď sa chceme umiestniť v prvej šestke, tak dnes sme potrebovali vyhrať za tri body."

Domáci triumf Popradu nad Detvou

Hokejisti HK Poprad zvíťazili nad hráčmi HC 07 Detva 3:1 v nedeľňajšom stretnutí 40. kola najvyššej slovenskej súťaže Tipsport ligy. Úvodný gól strelili hosťujúci Detvania, v 22. min sa presadil český útočník Zdeněk Král. Domáci "kamzíci" otočili ešte do konca II. tretiny zásluhou druhého útoku Patrik Svitana - Marek Zagrapan - Samuel Takáč. Najprv sa presadil Takáč po asistenciách Svitanu so Zagrapanom, druhý gól strelil Zagrapan po prihrávkach Svitanu a Takáča. Na konečných 3:1 pre Poprad spečatil v 47. min Dávid Bondra v oslabení, Patrik Svitana si pripísal tretiu asistenciu v zápase. Popradčania triumfovali aj v štvrtom dueli s Detvou v aktuálnom ročníku, "Podpoľanci" doposiaľ nezískali proti "kamzíkom" v sezóne 2018/2019 ani bod.

HK Poprad - HC 07 Detva 3:1 (0:0, 2:1, 1:0)
Góly: 27. Takáč (P. Svitana, Zagrapan), 31. Zagrapan (P. Svitana, Takáč), 47. D. Bondra (P. Svitana) - 22. Král (Martin Chovan)
Vylúčení: 8:4 na 2 min, navyše Petran (Poprad) 10 min za nešportové správanie, presilovky: 0:0, oslabenia: 1:0, rozhodovali: D. Konc st., Müllner - Rojík, D. Konc ml., 1080 divákov

Poprad: Nechvátal - D. Brejčák, Miner, Fabian, Ťavoda, Karalahti, Petran, Erving - Kevin Miller, Heizer, D. Bondra - P. Svitana, Zagrapan, Takáč - Macík, Belluš, Buzzeo - Abdul, Kundrik, Olejník

Detva: Zalivin - Golian, Martin Chohuvan, Betker, Sládok, Kuklev, F. Fekiač, D. Jendroľ - Puliš, Murček, Török - Žilka, McLean, Hodgson - Gašpar, Matúš Chovan, Král - Tibenský, V. Fekiač, M. Surový - Martin Ďaloga

Dušan Brincko, asistent trénera HK Poprad: "Prvá tretina bola z našej strany taká ľahkovážna, v druhej tretine sme zvýšili aktivitu, tlačili sme sa do bránky, dali sme tam dva góly. Chlapci veľmi dobre zahrali oslabenia a tiež aj Patrik Nechvátal si zaslúži za dnešný výkon pochvalu. V tretej tretine sme veľmi dobre zahrali takticky. Teraz chlapcov čaká dva dni oddych."

Josef Turek, tréner HC 07 Detva) "My sme tu zahrali veľmi dobre prvú tretinu, nedostali sme gól. O výsledku rozhodli naše nevyužité presilové hry, mali sme ich dosť. Vonku sme mali 40 striel, čo je tiež dosť, ale strelili sme iba gól a súper nás porazil."

Trenčín doma nestačil na Košice

Hokejisti HC Košice zvíťazili nad hráčmi Dukly Trenčín 6:3 v nedeľňajšom stretnutí 40. kola najvyššej slovenskej súťaže Tipsport ligy. Hosťujúci Košičania viedli po dvoch tretinách už 4:0, postupne sa presadili Jakub Suja, Evan Brophey, Ján Sýkora a Peter Galamboš. Domáci "vojaci" zdramatizovali zápas v záverečnej dvadsaťminútovke, keď zásluhou Denisa Hudeca, Borisa Sádeckého a Jiřího Gulu znížili na 3:4. Tri body pre "oceliarov" poistili v záverečných minútach Marcel Haščák s Gabrielom Spilarom. Košice triumfovali v treťom dueli po sebe.

HK Dukla Trenčín - HC Košice 3:6 (0:1, 0:3, 3:2)
Góly: 42. D. Hudec (Luhový, Dlouhý), 49. Sádecký (Hecl, Daniel Krejčí), 50. Gula (Daniel Krejčí, Sádecký) - 18. Suja (T. Slovák), 21. Brophey (Suja, Koch), 25. J. Sýkora (Brophey, Spilar), 40. Galamboš (J. Sýkora, Kafka), 59. M. Haščák (Šerbatov), 60. Spilar (Derľuk)
Vylúčení: 4:7 na 2 min, presilovky 1:1, oslabenia: 0:0, rozhodovali: Adamec, Soós (Maď.) - Výleta, Kis-Király (Maď.), 3236 divákov

Trenčín: M. Valent - Starosta, Rýgl, Frühauf, Cebák, Daniel Krejčí, Bohunický, Gula - O. Mikula, Ölvecký, Hlinka - Hecl, Sádecký, Bartovič - J. Švec, Radjenovic, T. Varga - Luhový, Dlouhý, D. Hudec

Košice: Habal - Šedivý, Dudáš, Koch, T. Slovák, Derľuk, Čížek, McDowell - Suja, Brophey, Spilar - Šerbatov, Ignatuškin, M. Haščák - Kafka, Galamboš, J. Sýkora - Lušňák, Klíma, Hričina - Š. Petráš

Peter Oremus, tréner Trenčína: „Som spokojný s pohybom aj vytváraním šancí. Horšie to už bolo s ich realizáciou. Dotiahli sme nepriaznivý stav a verili vo vyrovnanie. S odvedenou prácou na klzisku môžem prejaviť spokojnosť. Hráči si potlesk tribún zaslúžili.“

Marcel Šimurda, aasistent trénera Košíc: „Očakávali sme ťažký zápas, čo sa aj potvrdilo. Dôležité z našej strany bolo to, že sme ustáli dva razy oslabenie o dvoch hráčov. Čakali sme na šance, ktoré prišli. Zdalo sa, že vedenie 4:0 bude stačiť. Osemminútový výpadok sa nám nemôže stávať. Naďalej sme poctivo pracovali a verili v tri body. Ďakujem chlapcom, že zápas dobojovali.“

MAC Budapešť s triumfom nad Žilinou

Hokejisti MAC Budapešť zvíťazili nad hráčmi MsHK Doxxbet Žilina 5:2 v nedeľňajšom stretnutí 40. kola najvyššej slovenskej súťaže Tipsport ligy. Maďarský tím viedol po dvoch tretinách v domácom zápase jednoznačne 4:0, presadili sa John Negrin, Tomáš Klempa, Jesse Dudás a Chris Bodó. Hosťujúci Žiličania strelili svoj úvodný zásah v 42. min, skóroval český útočník Petr Beránek. Štvorgólové vedenie vrátil Budapešti Brance Orban v 46. min. Žilina však ešte jedenkrát skórovala, presadil sa Peter Húževka. Tím z maďarského hlavného mesta ukončil päťzápasovú sériu prehier, naopak, Žilina neuspela v štvrtom stretnutí v sérii.

MAC Budapešť (Maď.) - MsHK Doxxbet Žilina 5:2 (2:0, 2:0, 1:2)
Góly: 2. Negrin (Dudás), 12. Klempa (K. Nagy, Terbócs), 21. Dudás (J. Brown, Dansereau), 27. Bodó (Dudás, Burt), 46. Orban (Langkow) - 42. Beránek (Hvila, Podešva), 57. Húževka (Jenčík, Rudolf Huna)
Vylúčení: 9:11 na 2 min, navyše J. Brown (Budapešť) 10 min za nešportové správanie - Jankovič (Žilina) 10 min za vrazenie na mantinel, presilovky: 1:0, oslabenia: 0:0, rozhodovali: Fridrich, Novák - Kollár, Gegáň

Budapešť: Bálizs - Macaulay, Pozsgai, Dudás, Negrin, Burt, Garát, Vokla - Bodó, Langkow, Orban - Dansereau, J. Brown, Klempa - Terbócs, K. Nagy, Odnoga - Szigeti, Majoross, Pápa

Žilina: Mikoláš (21. Fučík) - Matejka, Kučný, Dubeň, Jankovič, Turian, Piegl, M. Hudec, Mendrej - Rudolf Huna, Húževka, Jenčík - Beránek, Podešva, Hvila - Milý, Surovka, Dominik Rehák - Síkela, Ondruš

Viac o téme: HK Nitra MHk 32 Liptovský Mikuláš DVTK Jegesmedvék Miškovec MHC Mikron Nové Zámky