Účastníci Ligy majstrov absolvovali školenie ohľadne VAR: Sme presvedčení, že už bude prínosom

Futbaloví video-rozhodcovia
Futbaloví video-rozhodcovia

NYON - Systém videoasistenta rozhodcu (VAR) zažije na budúci týždeň premiéru aj v najprestížnejšej európskej klubovej súťaži - Lige majstrov 2018/2019. Európska futbalová únia (UEFA) začiatkom decembra definitívne rozhodla, že od tohtosezónnej osemfinálovej fázy sa rozhodcovia v neprehľadných situáciách budú môcť oprieť o VAR. Pri tejto príležitosti UEFA v uplynulých dňoch zorganizovala školenie klubov, ktoré sa predstavia v najlepšej šestnástke kontinentálneho pohára číslo jeden.

Na akcii v nemeckom Frankfurte nad Mohanom sa zúčastnili tréneri, členovia realizačných tímov aj funkcionári jednotlivých klubov, aby získali dôležité poznatky o fungovaní VAR. Školenie viedol niekdajší taliansky medzinárodný rozhodca Roberto Rosetti.

Ako je známe, systém VAR má za úlohu všímať si štyri hlavné oblasti: či má alebo nemá byť nariadený pokutový kop, či má byť pri vážnom faule udelená červená karta, skúma možné postavenia mimo hry a dohliada aj na správne identifikovanie hráčov pri jednotlivých herných situáciách.

"Bolo dôležité, že sme o tejto téme mohli hovoriť priamo so zástupcami klubov, aby sme vysvetlili, ako bude VAR fungovať a ako sme na túto novinku pripravili našich rozhodcov," uviedol Rosetti prostredníctvom oficiálnej stránky UEFA.

"Považujeme za nevyhnutné, aby každý pochopil, v akej situácii môže VAR zasiahnuť, a tiež to, kedy VAR zasiahnuť nemôže. Na školení sme zažili dobré a podnetné diskusie s pozitívnou spätnou väzbou. Po tejto akcii sme presvedčení, že VAR bude prínosom," doplnil 51-ročný rodák z Turína Rosetti.


Tagy: UEFA

Zdroj:
SITA
Foto:
theifab.com

DISKUSIA