Bale o vzťahu so Zidanom: Bol som frustrovaný, po jeho odchode sme už nekomunikovali

Gareth Bale a Zinedine Zidane
Gareth Bale a Zinedine Zidane

MADRID - Waleský futbalista Gareth Bale priznal, že mal komplikované vzťahy s bývalým trénerom Realu Madrid Zinedinom Zidanom. Francúzsky kouč opustil "biely balet" iba pár dní po tom, čo s ním minulý rok dosiahol tretie víťazstvo v neprerušenej sérii v pohárovej Lige majstrov.

Dvadsaťdeväťročný rodák z Cardiffu prezradil, že odvtedy so Zidanom nekomunikoval. "Nikdy mi nehovoril o zámere opustiť klub. Po jeho odchode sme sa spolu už nerozprávali," prezradil Bale v rozhovore pre web fourfourtwo.com a doplnil, že vzťah medzi ním a 46-ročným rodákom z Marseille bol čisto pracovného charakteru. "Mali sme dobré vzťahy, boli však vyslovene profesionálne. Nepovedal by som, že sme boli najlepší kamaráti."

Bale v spomenutom interview tiež prezradil, že stále má na Zidana ťažké srdce. Hoci Madridčania vo finálovom zápase Ligy majstrov zdolali FC Liverpool 3:1, na čom sa Walesan podieľal dvoma gólmi, do stretnutia nenastúpil od začiatku. "Bol som frustrovaný, že som nehral od prvých minút. Predtým som v posledných štyroch ligových zápasoch strelil päť gólov. Cítil som, že si zaslúžim hrať od začiatku," reagoval Gareth Bale, ktorý v zápase strelil víťazný gól na 2:1. Stal sa tak o tri minúty neskôr, ako sa dostal na ihrisko v 61. min. Vtedy sa presadil pamätnými nožničkami z hranice šestnástky. "Ten gól som si pozrel zo záznamu viackrát a myslím si, že nemusím nikomu nič viac dokazovať. Chcel som to urobiť pre tím," uzavrel útočník "pusiniek".


Tagy: Real Madrid Gareth Bale Zinedine Zidane

Kompletné výsledky a aktuálna tabuľka Primera Division
Zdroj:
SITA
Foto:
SITA/AP/Paul White

DISKUSIA