Brazílsky útočník novou posilou Slovana Bratislava: Môže ešte zvýšiť ofenzívnu silu nášho tímu

Brazílčan Ratão oficiálne posilou Slovana
Brazílčan Ratão oficiálne posilou Slovana

BRATISLAVA - ŠK Slovan Bratislava potvrdil príchod brazílskeho futbalového útočníka Rafaela Rataa. Dvadsaťtriročný ofenzívny univerzál prichádza do tímu jesenného majstra Fortuna ligy 2018/2019 na hosťovanie na konca sezóny z ukrajinského klubu Zaria Lugansk. V zmluve je zahrnutá aj opcia na následný trvalý prestup. Brazílčan úspešne absolvoval lekársku prehliadku a pripojil sa k "belasým" na sústredení v Turecku.

"Som rád, že Ratao úspešne absolvoval podrobnú lekársku prehliadku a dnes ho môžeme oficiálne oznámiť ako našu novú posilu. Sľubujeme si od neho zvýšenie konkurencie v ofenzívnej formácii, kde môže nastúpiť prakticky na akomkoľvek poste. Sledovali sme ho od jeho príchodu z Brazílie na Ukrajinu, kde sa ukazoval veľmi dobre a naznačil svoj potenciál. Osobne sme ho sledovali aj v zápasoch Európskej ligy, keď skóroval proti Brage i Lipsku. Do nášho mužstva prinesie typickú brazílsku kreativitu a nápaditosť, môže ešte zatraktívniť náš herný prejav a zvýšiť ofenzívnu silu tímu,“ povedal viceprezident klubu Ivan Kmotrík ml. podľa oficiálneho webu klubu.

"Som šťastný, že môžem zabojovať o angažmán v Slovane Bratislava. Budem sa snažiť ukázať svoj potenciál a predovšetkým pomôcť tímu v boji o titul. Možnosť zotrvania v Slovane je pre mňa veľkou motiváciou a urobím pre to maximum. Počas pôsobenia na Ukrajine som nastupoval na pozícii podhrotového hráča alebo útočníka, dokážem sa prispôsobiť obom postom. Teším sa, že budem nosiť belasý dres,“ povedala nová akvizícia ŠK Slovan Ratao.


Tagy: ŠK Slovan Bratislava

Kompletné výsledky a aktuálna tabuľka Fortuna ligy
Zdroj:
SITA
Foto:
skslovan.com

DISKUSIA