VIDEO Rímski vlci si doma poradili s Portom: Pred odvetou je však všetko otvorené

Radosť hráčov AS RímRadosť hráčov AS Rím Zdroj: Twitter - AS Roma

RÍM - Po utorkovom úvodnom zápase osemfinále futbalovej Ligy majstrov 2018/2019 je bližšie k postupu medzi okteto najlepších tímov v Európe taliansky AS Rím. Rimania si totiž pred vlastnými fanúšikmi poradili s portugalským FC Porto 2:1, keď všetky tri góly padli v rozpätí necelých desiatich minút druhého polčasu.

V Ríme sa v úvode viac taktizovalo, ale neskôr začali domáci preberať iniciatívu. V 20. minúte rozhodca Makkelie konzultoval Pepehu hru rukou na hranici šestnástky s VAR, ale situáciu napokon posúdil tak, že sa nejednalo o porušenie pravidiel. Miernu prevahu mali potom aj naďalej domáci, ale v prvom polčase diváci veľa vzrušenia nevideli, obe mužstvá pozorne bránili. Všetko napokon mohlo byť inak, keby Džeko premenil gólovú šancu v závere 1. polčasu, no loptu poslal iba do žrde.

V úvode druhej časti hry sa pekne uvoľnil Cristante, ale delovku ľavou nohou mu Casillas zneškodnil. Hostia mali potom šancu po rohovom kope a hlavičke Danila, lopta len tesne minula žrď. V 70. minúte však domáci svoju prevahu spečatili gólom Nicolu Zaniola. Ten istý hráč poistil výhru Rimanov svojim druhým gólom o šesť minút neskôr, keď poslal do siete odrazenú loptu od žrde po strele Džeka. Skóre duelu však napokon o tri minúty neskôr uzavrel hosťujúci Adrian Lopez, ktorý svojím presným zásahom načrtol určite zaujímavú odvetu v Porte.

AS Rím (Tal.) - FC Porto (Portug.) 2:1 (0:0)
Góly: 70. a 76. Zaniolo - 79. Adrián López, rozhodoval: Danny Makkelie (Hol.)

Zostavy:
AS Rím: Mirante - Florenzi, Manolas, Fazio, A. Kolarov - Luca Pellegrini (83. N'Zonzi), De Rossi, Cristante - Zaniolo (87. Santon), Džeko, El Shaarawy (90. J. Kluivert)
FC Porto: Casillas - Militao, Felipe, Pepe, Telles - Otávio (84. Hernani), Danilo, H. Herrera - Fernando (76. André Pereira),Soares, Brahimi (68. Adrián López)

Viac o téme: FC Porto AS Rím
  • Zdroj: SITA, TASR, športky