VIDEO Skončila druhá, ale Vlhová nie je spokojná: V cieli som bola strašne nahnevaná!

Petra VlhováPetra Vlhová Zdroj: TASR - Martin Baumann

AARE - Slovenská reprezentantka Petra Vlhová je priebežne druhá po odjazdení elitnej tridsiatky prvého kola štvrtkového obrovského slalomu žien na majstrovstvách sveta v zjazdovom lyžovaní vo švédskom Aare. Vlhová v prvej jazde zaostala iba o 19 stotín sekundy za nemeckou líderkou Viktoriou Rebensburgovou. Tretia priečka patrí Nórke Ragnhild Mowinckelovej (+0,37).

Vlhová má skvelú východiskovú pozíciu pred druhým kolom a to aj napriek chybe v strednej časti trate, keď sa takmer nezmestila do jednej z bránok a stratila rýchlosť. Organizátori skrátili prvé kolo obrovského slalomu pre silný vietor v priestore pôvodného štartu. Prvé kolo majstrovských pretekov "obrakárok" postavil taliansky tréner Vlhovej Livio Magoni. Jazdí sa za výrazne plusovej teploty a snehová podložka sa s pribúdajúcimi pretekárkami rozbíja.

"Vrchnú časť trate som zajazdila veľmi dobre. V spodnej časti som urobila drobné chyby. Keď som prišla do cieľa, bola som strašne nahnevaná. Aj napriek chybám to bolo len 19 stotín sekundy od najrýchlejšej. Je to otvorené pred druhým kolom. Možno som mala trochu výhodu v tom, že mi to môj tréner postavil tak, ako to mám rada. Snažila som sa podať čo najlepší výkon, riskovala som," uviedla Petra Vlhová pre RTVS.

Vlhová na MS v Aare už získala jedno striebro, a to v minulotýždňovej alpskej kombinácii, počas víkendu ju ešte čaká obľúbený slalom. V tejto sezóne 23-ročná Liptáčka vyhrala obrovský slalom vo Svetovom pohári dvakrát (Semmering, Maribor), v slovinskom dejisku spoločne so Shiffrinovou.

Prvé kolo ešte pokračuje menej kvalitnými pretekárkami so štartovnými číslami 31 - 98, medzi ktorými už nefiguruje žiadna Slovenka. Druhé kolo je na programe od 17.45 h pod umelým osvetlením.

Viac o téme: Petra Vlhová
  • Zdroj: SITA, športky