Neapol na pokraji zúfalstva: Hamšík sa pobral do Číny a... Partenopei majú ďalší problém!

Marek Hamšík (17) a Kalidou Koulibaly
Marek Hamšík (17) a Kalidou Koulibaly

NEAPOL - Spájajú ho s odchodom z Neapola, pretože väčšina futbalovej verejnosti mu prikladá nálepku jedného z najlepších stopérov súčasnosti. Kalidou Koulibaly sa cíti polichotený, že je o neho veľký záujem, ale najskôr by rád zostal v Neapole, kde by chcel potvrdiť svoju vysokú trhovú hodnotu.

Koulibaly prišiel do Kampánie z belgického Genku v roku 2014 a odvtedy sa začal kariérny vzostup. 27-ročný neoblomný stopér je pravidelne spájaný s odchodom do jedného z najväčších klubov sveta. Veľmi horúcou je téma Manchester United. Senegalský internacionál však povedal, že stále má obrovskú túžbu demonštrovať svoju hodnotu v Neapole. 

"Moja budúcnosť? Neviem, či som jeden z nasilnejších obrancov. Vždy snažím odovzdať to najlepšie. Odkedy som tu, tak sa snažím vyrásť, mám mnoho motivácie a chcem pokračovať v tom, čo robím," povedala defenzívna stena SSC. 

Partenopei prišli v tomto týždni o legendárneho Mareka Hamšíka, ktorý sa do dejín zapísal tým najhrubším písmom a v Neapole by za neho takpovediac položili aj život. Stal sa najlepším klubovým strelcom dejín, pre fanúšikov predstavoval modlu. Ak ste sa v meste spýtali na Hamšíka, zrejme len od minima ľudí by ste dostali odpoveď, že nevedia, o kom rozprávate. Dnes v meste panujú tri pojmy - Maradona, Hamšík a odchovanec Lorenzo Insigne, so 75 gólmi 11. najlepší strelec histórie. 

"Lichotí mi, že sa o mňa zaujíma mnoho tímov, ale chcem demonštrovať na ihrisku, že som na úrovni najlepších a túžim to ukázať aj v budúcnosti," skromne odkázal záujemcom senegalský stopér. 

Koulibaly nastúpil v aktuálnom ročníku na 30 zápasov vo všetkých súťažiach a svoje mužstvo drží na druhom mieste tabuľky za dominantným a nedostihnuteľným Juventusom. Za La Signora zostávajú so stratou 14 bodov, vysoký rozdiel môžu stenšiť v nedeľu prípadnou výhrou nad FC Turín. 

 


Tagy: SSC Neapol Kalidou Koulibaly

Kompletné výsledky a aktuálna tabuľka Serie A
Zdroj:
športky
Foto:
sscnapoli.it

DISKUSIA