VIDEO Štvrté zlato za sebou: Shiffrinová si poplakala a priznala, čo ju trápilo

Na snímke slovenská lyžiarka Petra Vlhová (vpravo) získala bronzovú medailu. Zlato si vybojovala Američanka Mikaela Shiffrinová (uprostred)
Na snímke slovenská lyžiarka Petra Vlhová (vpravo) získala bronzovú medailu. Zlato si vybojovala Američanka Mikaela Shiffrinová (uprostred)

AARE - Už štvrté zlato v neprerušenej sérii v slalome a celkovo piate na majstrovstvách sveta si vybojovala Američanka Mikaela Shiffrinová. Pred striebornou Švédkou Annou Swennovou-Larssonovou mala v súčte oboch kôl náskok 58 stotín sekundy. Bronzová Petra Vlhová zaostala o 1,03 s.

Žiadny lyžiar či lyžiarka doteraz nezískal štyri zlaté medaily v jednej disciplíne z MS v sérii. Podarilo sa to až dvadsaťtriročnej Shiffrinovej, ktorá vyhrala slalom postupne v Schladmingu 2013, Beaver Creeku 2015, St. Moritzi 2017 a teraz v Are.

Po prvom kole sa sťažovala na prechladnutie a hovorila, že má "málo energie", v druhom to však vôbec nebolo poznať a po fantastickej jazde triumfovala. V Are to bola už jej tretia medaila, zlato získala v super-G, v "obráku" pridala bronz, na svetových šampionátoch ich nazbierala dokopy sedem (5-1-1).

Pred televíznymi kamerami sa od dojatia rozplakala: "Cítim sa ako... Bože, je to až smiešne, že tu teraz plačem. Tlačila som na to, čo sa len dalo, lebo som vedela, že musím ísť naplno. Nakoniec som to dokázala, čo som ani neverila. Ani som nebola nervózna, som taká nachladnutá, že nemôžem poriadne dýchať. Hovorila som si, že musím zostať fit a byť čo najviac silná," uviedla Mikaela Shiffrinová na webe laola1.at.

 

 

Obrovskú radosť mala aj druhá Swennová Larssonová: "Som taká šťastná. Nemyslela som si, že sa udržím pred Petrou. Ale z jazdy som mala dobrý pocit. Vedela som, že nemôžem spraviť žiadnu chybu. Získať striebro pre Švédsko je úžasné."


Tagy: Mikaela Shiffrinová

Zdroj:
SITA
Foto:
TASR - Martin Baumann; Video: Youtube FIS Alpine

DISKUSIA