Nakladačka v prvom sete, potom veľká otočka: Kužmová už je v štvrťfinále!

Viktória KužmováViktória Kužmová Zdroj: Profimedia

DUBAJ - Slovenská tenistka Viktória Kužmová sa po skvelom obrate prebojovala už do štvrťfinále dvojhry na kvalitne obsadenom turnaji WTA v Dubaji. V osemfinále v dueli dvoch 20-ročných talentov zdolala Američanku Sofiu Keninovú 1:6, 7:5, 6:2. V druhom sete prehrávala už 3:5 a v deviatom geme čelila trom mečbalom, no všetky odvrátila a napokon otočila nepriaznivý vývoj. Jej štvrťfinálovou súperkou bude vo štvrtok nasadená dvojka Češka Petra Kvitová.

Kužmovej nevyšiel úvod zápasu s Keninovou. Robila priveľa nevynútených chýb, nevychádzalo jej prvé podanie a úvodný set sa stal hladkou záležitosťou Keninovej. Na začiatku druhého dejstva viedla Kužmová 2:0, no Keninová potom otočila na 4:2 a za stavu 5:3 mala pri podaní Slovenky tri mečbaly. Premárnila ich však nevynútenými chybami, čo ju úplne rozhodilo a vyviedlo z koncentrácie. Začala kaziť ľahké údery, odišiel jej servis  Kužmová to využila a vďaka zisku štyroch hier v sérii si vynútila tretí set.

Slovenka bola v laufe, na začiatku rozhodujúceho dejstva po rýchlom brejku odskočila súperke na 3:0 a zápas už dotiahla do úspešného konca. V ôsmom geme premenila hneď prvý mečbal a nadviazala na triumf nad Keninovou z januárového turnaja v novozélandskom Aucklande. Kužmová, ktorá v 2. kole v Dubaji vyradila siedmu nasadenú Holanďanku Kiki Bertensovú, má v Dubaji má už istú prémiu 59.960 dolárov pred zdanením a 190 bodov do svetového rebríčka WTA. V jeho onlajn vydaní figuruje na 44. mieste - najvyššie v kariére.