Súťaž sa zmenila na frašku: Dva najlepšie slovenské kluby sa rozhodli odstúpiť!

Tréner Michal Matušov hovorí k hráčkam VK Slávia EU Bratislava
Tréner Michal Matušov hovorí k hráčkam VK Slávia EU Bratislava

BRATISLAVA - Vyvrcholenie stredeurópskeho MEVZA Cupu volejbalistiek 2018/2019 bude bez účasti Strabag VC Bratislava a Slávia EU Bratislava.

Slovenskí zástupcovia sa po nedodržaní pôvodných termínov a garancií zo strany vedenia súťaže rozhodli odstúpiť z aktuálneho ročníka a nepredstavia sa v súbojoch play-off o postup na záverečný turnaj Final Four, play-off na odvetu sa tým pádom ani neuskutoční. Informuje o tom web Slovenskej volejbalovej federácie (SVF).

V základnej časti sedemčlennej súťaže Slávia EU obsadila 4. miesto (bilancia 3-3) a Strabag skončil na 6. priečke (2-4), pričom dve zo štyroch prehier úradujúceho šampióna SR boli kontumačné. Strabag v polovici januára nevycestoval do Békéscsaby pre zranenia a choroby v kádri, na duel v Olomouci zúčastnené strany nenašli vhodný termín.

Na základe umiestnenia mali bratislavské kluby právo účasti v play-off o postup na Final Four, no súboje proti piatemu v poradí Mladost Záhreb, resp. tretiemu Swietelsky-Békéscsabai RSE napokon neodohrajú. Záhreb aj Békéscsaba sa teda bez boja v play-off predstavia vo Final Four, kde tiež budú štartovať dvaja najlepší zo základnej časti - slovinský Nova KBM Branik Maribor a VK UP Olomouc.

MEVZA pôvodne informovala, že Final Four sa uskutoční na pôde obhajcu prvenstva z Békéscsaby, posledná zverejnená informácia hovorí o vyvrcholení súťaže v Olomouci v termíne 8. - 10. marca.

Za Strabag Bratislava sa k okolnostiam odstúpenia z MEVZA Cupu vyjadril tréner a manažér Tomáš Varga: "Koncom januára sme e-mailom požiadali vedenie MEVZA, aby nám pomohli s riešením termínu zápasu proti Olomoucu; bolo zložité nájsť vhodný termín. Namiesto pomoci nám MEVZA direktívne oznámila, do akého termínu musím zápas odohrať. Nevyhovovalo to ani nám, ani Olomoucu a bez toho, aby komunikácia pokračovala ďalej, sme sa dozvedeli, že zápas skontumovali v náš neprospech. Rozhodli sme sa, že súťaž nedohráme a umožníme Békéscsabe, ktorá je už v semifinále európskeho CEV Cupu, účasť vo Final Four MEVZA Cupu bez nutnosti hľadať ďalšie termíny zápasov."

Slávia EU Bratislava informovala o svojom rozhodnutí v stanovisku, ktoré podpísal prezident klubu Vladimír Hančík. Ako dôvody na odstúpenie zo súťaže uviedol klub nedodržanie termínov stretnutí, narušenie regulárnosti súťaže neodohraním stretnutí, nemožnosť akceptovať navrhnutý termín zápasu play-off v Záhrebe a postup Békéscsaby na Final Four bez nutnosti odohrať play-off a bez vynaložených nákladov.

Konečná tabuľka základnej časti MEVZA Cupu volejbalistiek 2018/2019:
1. Maribor 6 5 1 16:10 13
2. Olomouc 6 4 2 15:7 13
----------------------------------------
3. Békéscsaba 6 4 2 14:10 11
4. Slávia EU 6 3 3 10:12 9
5. Záhreb 6 2 4 10:14 7
6. Strabag 6 2 4 8:13 6
----------------------------------------
7. Kamnik 6 1 5 8:15 4


Tagy: Slávia EU Bratislava MEVZA Cup Strabag VC Bratislava

Zdroj:
SITA
Foto:
TASR - Radovan Stoklasa

DISKUSIA