VIDEO Šokujúce vyvrcholenie pretekov: Konflikt s majstrom sveta, Rusa diskvalifikovali!

Johannes Hösflot Kläbo (vľavo) a Sergej Usťugov
Johannes Hösflot Kläbo (vľavo) a Sergej Usťugov

SEEFELD - Sergeja Usťugova diskvalifikovali po štvrtkovom šprinte na majstrovstvách sveta v severských disciplínach v rakúskom Seefelde.

Dvadsaťšesťročný ruský bežec na lyžiach dostal dve napomínania za súboj s neskorším víťazom Johannesom Hösflotom Kläbom a nešportové správanie v cieli, po čom ho vyškrtli z výsledkovej listiny. Pôvodne skončil na deviatom mieste.

Reprezentant najväčšej krajiny sveta sa po výpadku hneval na Kläba, do ktorého dokonca sotil v priestore cieľa. Dôvodom bol kontakt týchto dvoch pretekárov na trati. Vo finále predviedla šestica bežcov na lyžiach taktický súboj a v jednom momente dokonca zastavila. 

V záverečných metroch sa odpútali od konkurencie Talian Federico Pellegrino s Kläbom a druhý menovaný napokon uspel na cieľovej čiare. Dvadsaťdvaročný rodák z Trondheimu získal iba druhú medailu z MS v kariére a vôbec prvú zlatú.

"Bolo to veľmi zvláštne, keď sme zastavili. Potom sa zrazu rozbehol Lucas Chanavat a išli sme všetci. Pred finišom som sa snažil byť na druhej pozícii, aby som uspel v cieli," vyjadril sa Kläbo. Tretie miesto patrilo Rusovi Glebovi Retivychovi. "Všetkým je jasné, čo sa stalo. Pozriem si to znova, ale všetci museli vidieť, že on je vinník. Nemá zmysel sa s ním rozprávať," citovala agentúra APA Usťugova.


Tagy: Sergej Usťugov Johannes Hösflot Kläbo

Zdroj:
TASR, SITA
Foto:
RT Today; Video: Eurosport

DISKUSIA