VIDEO Vlhová prehovorila o zlome a rivalke Shiffrinovej: Verila som, že to raz príde a...

Slovenská lyžiarka Petra Vlhová pózuje s kompletnou zbierkou medailí po prílete zo Švédska na letisko M.R. ŠtefánikaSlovenská lyžiarka Petra Vlhová pózuje s kompletnou zbierkou medailí po prílete zo Švédska na letisko M.R. Štefánika Zdroj: TASR/Pavel Neubauer

BRATISLAVA - Slovenská reprezentantka v zjazdovom lyžovaní Petra Vlhová má za sebou úspešné vystúpenie na majstrovstvách sveta vo švédskom Aare, kde získala kompletnú medailovú zbierku. Stala sa svetovou šampiónkou v obrovskom slalome, bola strieborná v alpskej kombinácii a bronzová v slalome. Jej výkony v tejto sezóne postupne gradujú, po možno trochu slabšom úvode ročníka čoraz viac trápi Američanku Mikaelu Shiffrinovú.

"Ťažko povedať, kedy nastal ten zlom. Stále som na sebe ´makala´, poctivo som trénovala. Veľa vecí som konzultovala s trénerom a išli sme za našim cieľom. Na tréningoch som vždy jazdila skvelo, ale v pretekoch sa vždy niečo stalo a nevedela som podať optimálny výkon. Verila som, že to raz príde a posuniem sa do prvej sedmičky. Napokon to dopadlo tak, že som v tejto sezóne zatiaľ trikrát vyhrala a trikrát som sa dostala na pódium. Je to úžasné a veľmi sa teším," uviedla Vlhová.

Rodáčka z Liptovského Mikuláša by sa v závere sezóny rada predstavila aj na pretekoch Európskeho pohára v najväčšom slovenskom zimnom stredisku Jasná v Nízkych Tatrách (2. - 3. marca). "V Jasnej chcem štartovať, dúfam, že sa mi to podarí. Ešte neviem, aký bude presný program. Snáď sa mi podarí zúčastniť sa, aby mali ľudia možnosť ma vidieť a aspoň takto budeme spolu, pretože väčšinou to je všetko na diaľku. Stále cítim obrovskú podporu a veľmi ma to teší," zhodnotila 23-ročná pretekárka.

Už začína pociťovať, že koniec sezóny klope na dvere. "Určite ešte nájdem silu, to je samozrejmé. Teraz potrebujem zmeniť ten stereotyp, nájsť si čas sama na seba. Musím nabrať silu a doma znovu natrénovať kondičku, aby som bez problémov dokončila sezónu. Musím sa naplno koncentrovať. Začínam vnímať, že sa približuje koniec sezóny, niekedy sa mi aj nechce. Do záverečných pretekov do toho musím dať všetko," prezradila odhodlane.

Zverenka trénera Livia Magoniho už stratila šancu na zisk malého krištáľového glóbusu za slalom, ktorý si vybojovala Shiffrinová. Slovenka už má isté druhé miesto. V hre je už len 200 bodov za slalomy v Špindlerovom Mlyne a Soldeu. Vlhová je aj v celkovom hodnotení Svetového pohára na druhej priečke za suverénkou Shiffrinovou. "Ešte máme štvoro pretekov, ešte je všetko otvorené. V slalome mám už isté druhé miesto. V obrovskom slalome chcem zabojovať o celkové umiestnenie v prvej trojke. Ideálne by bolo udržať si druhé miesto v celkovom hodnotení SP, myslím si že je to neskutočný výsledok. Už nás od toho delí iba kúsok, ale zároveň veľa. Môžem sa zlepšiť, ale i zhoršiť," povedala Petra Vlhová.

Fotogaléria k článku Počet fotiek: 14
Viac o téme: Petra Vlhová
  • Autor: © Zoznam
  • FOTO: TASR/Pavel Neubauer
  • Zdroj: SITA

Súvisiace články