Škrtel odchodom zasadil reprezentácii tvrdý úder: Spomienkové FOTO z prvého zrazu mladého ucha

Martin Škrtel
Martin Škrtel

BRATISLAVA - Dnes už skúsený slovenský reprezentačný stopér a dlhoročný kapitán Martin Škrtel (34) bol medzi trojicou reprezentantov, ktorí tesne pred začiatkom kvalifikácie na EURO 2020 oznámili, že v národnom tíme definitívne končia. Spolu s nekompromisným rodákom z Handlovej to trénerovi Hapalovi oznámili aj Adam Nemec a Tomáš Hubočan.

"Moje rozhodnutie skončiť v reprezentácii sa nerodilo ľahko. Dôkladne som zvážil všetky pre a proti a dospel som k názoru, že práve teraz je čas skončiť. Som presvedčený, že nasledujúcu kvalifikáciu by som už nedokončil, a preto by nebolo správne ani fér, ak by som odohral dva-tri zápasy a potom ukončil svoje pôsobenie v repre," objasnil v piatok svoj koniec.

Škrtel odohral za Slovensko 103 zápasov, v ktorých strelil 6 gólov. Štartoval aj na vrcholných podujatiach MS 2010 a ME 2016. Svoje pôsobenie v A tíme začínal v roku 2004 a hneď v roku 2005 získal Cenu Petra Dubovského pre najlepšieho hráča do 21 rokov, keď predstihol Hološka a Jendrišeka. Niet divu, že futbalový zväz sa mu rozhodol vzdať hold a spomienkovými fotografiami pripomenúť začiatky reprezentačnej kariéry veľkej postavy slovenského futbalu. 

V súčasnosti Škrtel oblieka dres tureckého klubu Fenerbahce Istanbul. "Za tých 15 rokov, čo som pôsobil v reprezentácii ma ľudia poznajú tak, že vždy som urobil na ihrisku maximum. Bolo pre mňa cťou a radosťou nastupovať na zápas v slovenskom drese. Vždy som tvrdil, že pre futbalistu je hra za národné mužstvo najviac, čo môže dosiahnuť. Ja som na to patrične hrdý a som šťastný, že sa mi to darilo tak dlho. Verím, že slovenská futbalová verejnosť toto moje rozhodnutie pochopí. Držím chalanom palce," doplnil pri rozlúčke 34-ročný rodák z Handlovej a dlhoročný kapitán mužstva.


Tagy: Martin Škrtel

Zdroj:
športky, SITA, SFZ
Foto:
TASR - Martin Baumann, SITA

DISKUSIA