Poľský kanonier môže nastrieľať 35 gólov: Prezident Janova o nevyhnutnom predaji

Krysztof Piatek
Krysztof Piatek

JANOV - Poľský futbalový kanonier talianskeho AC Miláno Krzysztof Piatek strelí v aktuálnej sezóne 35 gólov. Myslí si to prezident FC Janov Enrico Preziosi. Práve klub z metropoly Ligúrie si Piateka vyhliadol v poľskej najvyššej súťaži, kde strieľal góly za Cracoviu Krakov.

Do Janova prestúpil pred aktuálnou sezónou, ale okamžite na seba upútal pozornosť viacerých elitných klubov a počas zimy prestúpil za 35 miliónov eur do AC Miláno, kde pokračuje v okúzľujúcej streleckej forme. V sezóne 2018/2019 nastrieľal v Serii A už 18 gólov a je na druhom mieste v poradí kanonierov za hviezdnym Cristianom Ronaldom z Juventusu Turín.

"Neprekvapuje ma, že strieľa toľko gólov. Myslím si, že strelí 35 gólov. Naozaj tomu verím a aj preto som ho predal za toľko peňazí. Rozumiem, že fanúšikom Janova sa jeho odchod nepáči, ale bol to nevyhnutný krok. Prajem mu veľa úspechov, pretože si ich zaslúži," vyhlásil Preziosi, citoval ho napríklad football-italia.net. Dvadsaťtiročný útočník už za AC Miláno odohral aj jeden zápas v tamojšom pohári Coppa Italia a proti Neapolu sa prezentoval dvoma zásahmi. Svoje konto má šancu zveľadiť už v utorok, keď "rossoneri" nastúpia v semifinále v Ríme proti Laziu. Výkop je na programe o 21.00 h.

FC Janov má v kádri viacero zahraničných hráčov a niektorí patria medzi opory tímu. V zápase 25. kola Serie A proti Chievu Verona figurovali v základnej zostave ligúrskeho klubu iba dvaja Taliani. Prezident klubu verí, že sa tak deje vďaka kvalitnému skautingu. "Estebanovi Rolónovi, Cristianovi Romerovi, Lukasovi Leragerovi či Antoniovi Sanabriovi sa darí, našťastie. Pred tým, ako sme s nimi podpísali zmluvy sme ich poctivo študovali. Sú aj hráči, ktorí nehrajú až tak dobre, ale napriek tomu do nich vkladáme nádeje. Veríme, že každý hráč, ktorého kúpime zapadne do nášho tímu," dodal Preziosi.


Tagy: AC Miláno FC Janov Krysztof Piatek

Kompletné výsledky a aktuálna tabuľka Serie A
Zdroj:
SITA
Foto:
acmilan.com

DISKUSIA