VIDEO Real vyšiel naprázdno aj v ďalšom domácom El Clásicu: Šláger gigantov rozhodol jediný gól

Lionel Messi verzus Sergio RamosLionel Messi verzus Sergio Ramos Zdroj: SITA/AP - Manu Fernandez

MADRID - Futbalisti FC Barcelona zvíťazili v sobotňajšom šlágri 26. kola španielskej La Ligy nad domácim Realom Madrid 1:0, 178. ligové El Clásico rozhodol v 26. minúte Ivan Rakitič. "Blaugranas" pokorili štadión Santiaga Bernabeua tento týždeň druhýkrát, keď v stredu triumfovali v odvete semifinále pohára 3:0.

Skóre zápasu mohol otvoriť Lionel Messi, ale lobom netrafil bránku. To sa podarilo až o päť minút neskôr Rakitičovi, ktorý sa po takmer totožnej akcii nepomýlil. Barcelona mohla v záver pridať aj druhý zásah, ale pokus Luisa Suareza z hranice šestnástky zlikvidoval Thibaut Courtois.

Po zmene strán domáci zvýšili aktivitu, ale ich snaha nemala efekt. Karim Benzema zakončil z ofsajdu, Junior Vinícius trafil iba Clementa Lengleta. Barcelona predvádzala svoju typickú hru, veľkým množstvom krátkych prihrávok sa snažila vyšachovať súpera. Narážala však na nepresnú finálnu fázu. V závere sa snažil Real udomácniť pred šestnástkou hostí, ale vyloženú príležitosť si nevytvoril. Ani Katalánci nedokázali dotiahnuť protiútoky do gólového konca. V nadstavenom čase sa dostal do dobrej príležitosti Raphael Varane, ale jeho hlavička smerovala iba do stredu bránky.

Karim Benzema pred brankárom Galéria fotiek (10) Zdroj: SITA/AP - Manu Fernandez

Barcelona v ligovom derby s Realom neprehrala od 2. apríla 2016, štyrikrát zvíťazila a dva razy sa zápas skončil nerozhodne. Zverenci Ernesta Valverdeho si poistili vedúcu pozíciu v tabuľke. Pred druhým Atleticom Madrid, ktoré má zápas k dobru, majú náskok desať bodov, tretí "biely balet" zaostáva o dvanásť.

FC Sevilla podľahol na ihrisku SD Huesca 1:2. Hostia prehrávali do 79. minúty, keď z pokutového kopu vyrovnal Wissam Ben Yedder. V nadstavenom čase skóroval Munir El Haddadi, ale rozhodca po konzultácii s viedoasistentom gól neuznal pre ofsajd. Napokon sa tešili domáci, ktorí vďaka Ezequielovi Avilovi vo ôsmej minúte nadstaveného času strhli víťazstvo na svoju stranu.

Espanyol Barcelona zvíťazil nad Realom Valladolid 3:1.

Espanyol Barcelona - Valladolid 3:1 (1:1)
Góly: 1. B. Iglesias, 55. Hermoso, 65. Wu Lei - 17. Alcaraz

Villarreal - Alavés 1:2 (0:0)
Góly: 61. Santi Cazorla (z pok. kopu) - 54. Maripán, 77. Inui

Huesca - FC Sevilla 2:1 (1:0)
Góly: 7. Juanpi, 90.+ Ávila - 84. Ben Yedder (z pok. kopu)

Real Madrid - FC Barcelona 0:1 (0:1)