Kuzminová potešila fanúšikov: Bojovať o medailu bude aj vo vytrvalostných pretekoch

Anastasia Kuzminová
Anastasia Kuzminová

ÖSTERSUND - Slovenská biatlonistka Anastasia Kuzminová by napokon mala štartovať aj v utorňajších vytrvalostných pretekoch na MS vo švédskom Östersunde. Pôvodne plánovala súťaž na 15 km trati vynechať, jej meno však figuruje v štartovej listine na oficiálnej stránke šampionátu. Na tretiu individuálnu disciplínu na MS by sa mala vydať ako siedma v poradí. Preteky odštartujú o 15.30 h.

Svetová šampiónka v šprinte sa po stíhacích pretekoch vyjadrila vcelku jasne, že vytrvalostné preteky vypustí a uprednostní liečbu virózy. Rátala s päťdňovou pauzou, ktorá by jej pomohla dostať sa z najhoršieho a nastúpiť v závere šampionátu na štafety a preteky s hromadným štartom. Štart vo vytrvalostných pretekoch označila za riziko, ktoré by ju viac ponorilo do choroby.


Situácia sa však po dvoch dňoch o niečo zlepšila. Kuzminová sa na vytrvalostnú pätnástku prihlásila. Samotné jej meno v štartovej listine však ešte stopercentne neznamená, že na súťaž naozaj aj nastúpi. Isté bolo len jedno, že do areálu príde, absolvuje aj rozcvičku i nástrel a podľa momentálnych pocitov sa rozhodne, či so štartovným číslom 7 na trať aj vybehne.


Tagy: Anastasia Kuzminová

Zdroj:
TASR
Foto:
TASR - Michal Svítok

DISKUSIA