VIDEO Žiariaci Di María dokonale zastúpil Neymara s Cavanim: Výstavný priamy kop z 30 metrov!

Ángel di María a jeho gólové oslavyÁngel di María a jeho gólové oslavy Zdroj: SITA/AP - Christophe Ena

PARÍŽ - Prvý gól pripravil a ďalšie dva sám strelil, Argentínčan Ángel di María bol ústredná postava futbalistov Paríža St. Germain pri ich víťazstve nad Olympique Marseille (3:1).

V zápase francúzskej Ligue 1 s označením "Le Classique" hráči PSG potvrdili úlohu favorita a aj zásluhou Di Maríu majú na čele súťaže náskok 20 bodov pred OSC Lille. "Bol to koncert Di Maríu pri neúčasti zranených Neymara a Cavaniho," napísal denník Le Monde. "V divákoch v Parku Princov zanechal jeho výkon nezabudnuteľné spomienky," dodal Le Monde.

Di María najprv v nadstavenom čase prvého polčasu prihral Kylianovi Mbappému na jeho 26. gól v sezóne, ktorým otvoril skóre. Hneď na začiatku druhého polčasu vyrovnal Valére Germain, ale bol to Di María, ktorý v 55. min po vysunutí Thilom Kehrerom ľavačkou z veľkého uhla opäť preklopil vedenie na stranu domácich. Šikovný Argentínčan si svoj výstavný kúsok nechal na 66. min, keď z priameho kopu z takmer 30 m strelou od žrde rozvlnil sieť za náhradným brankárom hostí Yohannom Pelém. Prvý gólman a zároveň kapitán Marseille Steve Mandanda musel predtým predčasne dolu z ihriska, keď po súboji práve s Di Maríom ďaleko mimo šestnástky evidentne zahral rukou a videl červenú kartu. Di María má v tejto sezóne vo všetkých súťažiach dovedna na konte 15 gólov a 15 prihrávok na góly.

"Jeho univerzálnosť má zásadný vplyv na našu hru. A tento zápas bol v jeho podaní výnimočný. Vzhľadom na absenciu viacerých zranených hráčov vzal zodpovednosť na seba a všetci sme mohli vidieť, ako to dopadlo. Som šťastný z jeho výkonu, bol to rozdielový hráč. Túto chválu si rozhodne zaslúži," uviedol tréner PSG Thomas Tuchel na adresu Di Maríu.

Viac o téme: PSG Olympique Marseille Ángel di María