Blíži sa koniec veľkej lyžiarskej ikony: Uvedomujem si, že už nemám osemnásť

Marcel HirscherMarcel Hirscher Zdroj: SITA/AP/Marco Trovati

VIEDEŇ - Rakúsky lyžiar Marcel Hirscher nechce dlho odkladať rozhodnutie o pokračovaní alebo ukončení kariéry. Počká však, ako mu pôjde regenerácia po sezóne, v ktorej vybojoval rekordný ôsmy veľký glóbus za celkové prvenstvo vo Svetovom pohári za sebou.

Hirscher oslávil 2. marca tridsiatku a od októbra je otec. "Už desať rokov som v seriáli, uvidím, ako sa budem cítiť na začiatku leta, či bude fyzicky a mentálne možné absolvovať ďalšiu dobrú sezónu. Uvedomujem si, že už nemám osemnásť, no stále chcem bojovať o veľký glóbus a na to potrebujem byť v stopercentnom stave," povedal Hirscher podľa agentúry AFP. Na utorňajšej tlačovej konferencii vo Viedni uviedol, že sa k jednej z možností prikláňa v pomere 51 ku 49 percent, ale nešpecifikoval, ku ktorej.

Rakúšan si vo SP 2018/2019 zabezpečil aj malé glóbusy za slalom a obrovský slalom, čo sa mu podarilo štvrtýkrát v kariére a tretíkrát za sebou, celkovo vlastní 20 sezónnych trofejí. V záverečnom slalome ročníka v Soldeu obsadil 14. priečku: "Pripomenulo mi to, že víťazstvá nie sú samozrejmé." V seriáli ich nazbieral 67, 138-krát bol na pódiu. Je jedenásťnásobný medailista z majstrovstiev sveta (7-4-0), tri medaily získal na zimných olympijských hrách (2-1-0).

Viac o téme: Marcel Hirscher
  • Autor: © Zoznam
  • FOTO: SITA/AP/Marco Trovati
  • Zdroj: SITA

Súvisiace články