VIDEO Návrat, aký si Messi určite nepredstavoval: Argentínu nečakane zahanbil outsider

Lionel Messi (v bielom) v akciiLionel Messi (v bielom) v akcii Zdroj: SITA/AP Photo/Bernat Armangue

MADRID - Futbalový útočník Lionel Messi v prvom zápase za Argentínu od vlaňajších majstrovstiev sveta v Rusku musel v príprave stráviť prekvapujúcu prehru s Venezuelou 1:3. Stretnutie sa hralo v Španielsku na štadióne Atlética Madrid. Argentínu ešte čaká v utorok prípravný súboj s Marokom.

Venezuele vyšiel skvele úvod, útočník Rondón si v šiestej minúte nabehol za argentínsku obranu na dlhý center a prekonal brankára Armaniho. Rovnako tak vyšiel papierovému outsiderovi záver polčasu. Útočník Murillo vystrelil z hranice vápna presne k vzdialenejšej žrdi a Armani bol bez šance.

V 59. minúte znížil Lautaro Martínez, ale najlepší hráč a strelec severoamerickej ligy MLS Josef Martínez štvrť hodiny pred koncom z pokutového kopu stanovil konečné skóre.

Messi sa vrátil do zostavy po takmer deviatich mesiacoch. Tridsaťjedenročný päťnásobný najlepší futbalista sveta sa po sklamaní z MS ospravedlnil z ďalších reprezentačných akcií a vzal si voľno minimálne do konca minulého roka. Argentínčanom chýbal kapitán šesťkrát. V reprezentácii Messi odohral 129. zápas, ale bilanciu 65 gólov nerozšíril.

Argentína - Venezuela 1:3 (0:2)
Góly: 59. L. Martínez - 6. Rondón, 44. Murillo, 75. J. Martínez (11 m)

Peru - Paraguaj 1:0 (1:0)
Gól: 4. Cueva

Guatemala - Kostarika 1:0 (1:0)
Gól: 31. Cincotta

Mexiko - Chile 3:1 (0:0)
Góly: 52. Jimenez (11 m), 64. Moreno, 65. Lozano - 69. Castillo