Sparta do semifinále Českého pohára až po penaltách, Slavia deklasovala Karvinú

Miroslav StochMiroslav Stoch Zdroj: slavia.cz/Martin Malý

PRAHA - Futbalisti pražskej Sparty postúpili do semifinále Českého pohára (MOL Cup) cez Teplice až po rozstrele zo značky pokutového kopu. Stretnutie sa v riadnom hracom čase skončilo nerozhodne 1:1, keď na gól hosťujucého Srdjana Plavšiča odpovedal v nadstavenom čase Michal Jeřábek.

V predĺžení sa vedenia ujali Teplice, no Sparta vyrovnala rovnako až v posledných minútach gólom Václava Drchala. V penaltovom rozstrele nakoniec uspeli Sparťania, ktorí sa po výsledku 4:2 tešili z postupu medzi najlepšie kvarteto.

V druhom stretnutí utorkového programu štvrťfinále MOL Cupu nedopustila Slavia Praha žiadnu drámu a Karvinú zdolala doma presvedčivo 5:0.

Súhrn výsledkov utorkových stretnutí štvrťfinále Českého pohára vo futbale (hralo sa na jeden zápas):

Teplice - Sparta Praha 2:4 po pokutových kopoch (2:2, 1:1) - do semifinále postúpila Sparta Praha
Lukáš Štetina (Sparta) odohral celý zápas

Slavia Praha - Karviná 5:0 - do semifinále postúpila Slavia Praha
Miroslav Stoch hral od 71. min, Martin Kuciak (obaja Slavia) sedel na lavičke náhradníkov - Martin Bukata, Juraj Faško a Ján Krivák odohrali celý zápas, Dávid Guba nastúpil v 57. min, Timotej Záhumenský (všetci Karviná) presedel duel na lavičke náhradníkov

Viac o téme: AC Sparta Praha SK Slavia Praha