Vrchol sezóny v podobe majstrovstiev začína: Slovenská osemnástka zabojuje v tomto zložení

Slovenskí reprezentanti do 18 rokovSlovenskí reprezentanti do 18 rokov

BRATISLAVA - Slovenskú hokejovú reprezentáciu do 18 rokov čaká už od štvrtka 18. apríla vrchol sezóny v podobe majstrovstiev sveta vo Švédsku. Zverenci trénera Viliama Čacha v základnej B-skupine v Örnsköldsviku nastúpia postupne proti rovesníkom z Ruska, USA, Švédska a Lotyšska. Súboje A-skupiny (Česko, Bielorusko, Kanada, Fínsko a Švajčiarsko) sa budú hrať v meste Umea. Súboje o konečné umiestnenie sú na programe od 25. apríla, turnaj vyvrcholí v nedeľu 28. apríla v Örnsköldsviku.

Hlavný kouč tímu SR berie do Švédska dovedna 24 hráčov - troch brankárov, ôsmich obrancov a trinástich útočníkov. Len deviati hokejisti pôsobili v sezóne 2018/2019 na klubovej úrovni na Slovensku, ostatní hrali v zahraničí - USA, Fínsku, Česku, Švédsku, Kanade a Rakúsku. Zo slovenského kádra pred šampionátom vypadol obranca Matej Ilenčík. Slovenský kouč na turnajovú súpisku zapíše v úvode šampionát siedmich bekov a dvanástich útočníkov.

V ostatných dňoch mladí Slováci absolvovali dve prípravné stretnutia vo Fínsku. Úradujúcim svetovým šampiónom v tejto kategórii Fínom podľahli hladko 0:5, Švajčiarov v generálke na turnaj zdolali 6:4. "Pred odchodom na MS sme chceli zvíťaziť, aby sme sa dobre naladili," zhodnotil obranca Samuel Kňažko z fínskeho TPS Turku. "Počas prípravy sme sa postupne zohrávali. To by sme mali zúročiť na šampionáte," zhodnotil útočník Lukáš Škvarek pôsobiaci v americkom Springfielde.

Na predchádzajúcom šampionáte v Rusku obsadili slovenskí mladíci 7. miesto, keď vo štvrťfinále prehrali so Švédmi.

Aktuálny káder hokejového tímu SR pred MS hráčov do 18 rokov - Örnsköldsvik, Umea (Švéd.):
Brankári: Samuel Hlavaj, Šimon Latkóczy, Patrik Kozel
Obrancovia: Michal Beňo, František Gajdoš, Andrej Golian, Matúš Hlaváč, Samuel Kňažko, Matúš Lukáš Lavička, Dávid Mudrák, Oliver Turan
Útočníci: Maxim Čajkovič, Juraj Eliaš, Jozef Haščák, Martin Chromiak, Simon Jellúš, Samuel Krajč, Alex František Kupka, Ján Lašák, Michal Mrázik, Dominik Sojka, Lukáš Škvarek, Artur Turanský, Adrián Valigura
Realizačný tím: Imrich Antal (manažér), Viliam Čacho (tréner), Richard Kapuš, Róbert Rehák (asistenti trénera), Rastislav Staňa (tréner brankárov), Matej Thomka (kondičný tréner), Stanislav Beli (lekár), Miroslav Harvančík, Michal Hrtús (maséri), Jakub Homoľa (média)

Program Slovákov v základnej B-skupine na MS hráčov do 18 rokov - Örnsköldsvik, Umea (Švéd.):
štvrtok 18. apríla: Rusko "18" - Slovensko "18" (15.30)
piatok 19. apríla: Slovensko "18" - USA "18" (15.30)
nedeľa 21. apríla: Slovensko "18" - Švédsko "18" (19.30)
pondelok 22. apríla: Lotyšsko "18" - Slovensko "18" (15.30)

Viac o téme: Slovensko Samuel Kňažko Lukáš Škvarek
  • Autor: © Zoznam
  • FOTO: hockeyslovakia.sk
  • Zdroj: SITA

Súvisiace články