V Poprade aj bratské duo Paločkovcov: Všetci máme jeden cieľ, a to majstrovský pohár

Na snímke vpravo Matúš Paločko (Poprad) a Jakub Suja (Košice)
Na snímke vpravo Matúš Paločko (Poprad) a Jakub Suja (Košice)

POPRAD - V kádri účastníka najvyššej slovenskej súťaže Tipsport ligy HK Poprad nebudú v sezóne 2018/2019 chýbať bratia Matúš a Matej Paločkovci, ktorí s podtatranským tímom podpísali nové zmluvy. Dvadsaťosemročný Matúš v uplynulej sezóne pokoril hranicu 400 odohraných zápasov medzi domácou elitou.

"Každý hokejista sa chce posunúť vo svojej kariére čo najvyššie. Žiaľ, v minulej sezóne sa mi prihodilo nepríjemné zranenie. Stalo sa, čo sa stalo. Je dôležité nepadať na duchu a myslieť pozitívne. Ja som Popradčan a milujem tento klub a mesto. Všetci máme jeden cieľ - pozerať sa na konci budúcej sezóny na majstrovský pohár," povedal pre klubový web skúsený útočník.

O šesť rokov mladší Matej ako ďalší člen ofenzívy stále patrí medzi nádeje popradského klubu. Sezónu 2018/2019 absolvoval na hosťovaní vo francúzskom klube Nice. "Dostal som tam veľa priestoru a hrať v takej súťaži mi padlo vhod. Dnes už aj v takej krajine, ako je Francúzsko, vedia hrať hokej. Najmä kluby na prvých štyroch priečkach majú svoju kvalitu. Na druhej strane, treba povedať, že naša liga je určite kvalitnejšia. Získal som potrebné skúsenosti medzi mužmi. Miesto v kádri si však musím vybojovať na ľade. Ja chcem pomôcť Popradu k úspechu a verím, že si nájdem priestor v zostave," dodal Matej Paločko.


Tagy: HK Poprad Matúš Paločko Matej Paločko

Kompletné výsledky a aktuálna tabuľka slovenskej Tipsport Extraligy
Zdroj:
SITA
Foto:
TASR/Oliver Ondráš

DISKUSIA