VIDEO Tréner Slovenska po prehratom súboji o záchranu: Zápas vraj ovplyvnili rozhodcovia

Tréner Viliam Čacho

UMEA - Slovenskí hokejisti do 18 rokov prehrali v prvom zápase o záchranu na MS vo Švédsku so Švajčiarskom 1:4. Jediný gól Slovenska stretlil v 3. minúte Dominik Sojka. Zápas o udržanie v najvyššej kategórii sa hrá na dva víťazné zápasy. Druhý duel je na programe v sobotu 27. apríla od 19.30, prípadný tretí zápas v nedeľu (15.30).

Hlasy (zdroj: SZĽH):


Viliam Čacho (tréner SR "18"): "Zápas by som rozdelil na dve časti. V tej prvej sme nehrali veľmi dobre, keď sme súpera pustili do gólových príležitostí, ktoré Švajčiari využili. Po treťom góle sme zápas ovládli a vytvorili si veľa šancí, ale nedokázali ich premeniť. Súper hrozil iba z brejkov. Veľmi nás to mrzí, pretože je to hrateľný protivník. Mohli sme to pokojne zvládnuť. Viedli sme a prišli dve nepochopiteľné vylúčenia, ktoré si musíme rozobrať. Dá sa na to vyhovárať, ale duel bol veľmi ovplyvnený kvalitou rozhodcov. V druhom súboji musíme nadviazať na výkon z druhej polovice dnešného súboja. Keď v sobotu vstúpime do stretnutia tak, ako sme dnes absolvovali druhú polovicu, tak verím, že budeme úspešní."

Michal Mrázik (útočník SR "18"): "Máme ešte viac nôž na krku, ako sme mali. V sobotu neberieme nič iné ako víťazstvo. Nakopla nás využitá presilovka, ale prišiel mierny skrat a dostali sme dva góly. Padla na nás mierna "deka" a hralo sa nám ťažko. V druhej polovici súboja sme boli lepší, najmä v tretej tretine sme ukázali, že na to máme. Súpera sme dosť zatlačili, ale nestrelili sme gól ani z vyložených šancí."


Tagy: Slovensko U18 Viliam Čacho Švajčiarsko U18 Michal Mrázik

Zdroj:
SITA, TASR
Foto:
hockeyslovakia.sk; Video: hockeyslovakia

DISKUSIA