VIDEO Hviezdny Mbappé vo finálovej dráme stratil nervy: Za hororový faul okamžitá červená karta!

Kylian Mbappé inkasuje červenú kartuKylian Mbappé inkasuje červenú kartu Zdroj: expressandstar.com

PARÍŽ - Futbalisti Stade Rennes zvíťazili v sobotu vo finále Francúzskeho pohára. Nad majstrom Parížom St. Germain uspeli po rozstrele zo značky 11 m 6:5, keď sa súboj po riadnom hracom čase aj predĺžení skončil 2:2.

Na Stade de France viedol favorizovaný PSG už v 21. minúte 2:0 po góloch Brazílčanov Daniho Alvesa a Neymara. V 40. minúte si dal vlastný gól Presnel Kimpembe a v 66. minúte vyrovnal Edson Mexer z Mozambiku. Tesne pred koncom predĺženia dostal červenú kartu Kylian Mbappé za škaredý zákrok na Da Silvu. Hororovým šľapákom atakoval súpera, ktorého trafil kolíkmi pod kolenom a môže očakávať dlhší trest. Tuchel ho po stretnutí obhajoval slovami: "Včera utrpel menšie svalové zranenie a musel veľmi skoro ukončiť tréning. Išiel do nemocnice na testy. Možno aj to mal v hlave, pretože ste mohli mať pocit, že nemá sebavedomie a necítil sa voľne. Tá červená karta na konci, to nie je on."

V jedenástkovom rozstrele uspelo šesť hráčov Rennes a za PSG sa v šiestej sérii pomýlil náhradník Christopher Nkunku. Rennes získalo prvý triumf v pohári od roku 1971 a zaistilo si účasť v budúcom ročníku Európskej ligy UEFA.

Stade Rennes - Paríž St. Germain 3:2 pp (2:2, 1:2), rozstrel z 11 m 6:5
Góly: 40. Kimpembe (vlastný), 66. Mexer - 13. Alves, 21. Neymar, ČK: 118. Mbappé (PSG)

Viac o téme: Neymar PSG Rennes Kylian Mbappé
  • Zdroj: TASR, športky