Slovenský záložník sa nevzdáva šance na titul: Humor ho neobchádza, žarty na vlastnú adresu

Roman Procházka
Roman Procházka

PLZEŇ - Slovenský stredopoliar Roman Procházka sa v sobotňajšom stretnutí 30. kola najvyššej českej futbalovej súťaže Fortuna ligy 2018/2019 postaral o víťazný gól Viktorie Plzeň proti Dukle Praha (4:0).

Tridsaťročný rodák z Jaslovských Bohuníc skóroval už v 6. min zápasu, pomaly už tradične po tečovanej strele. "Už si z toho robím aj žarty, že dosť gólov dávam s pomocou teču," poznamenal Procházka v dobrej nálade pre oficiálny web "Viktoriánov".

Skúsenému defenzívnemu záložníkovi to v úvodnej sezóne v plzenských Štruncových sadoch strelecky sype. V 31 súťažných dueloch skóroval osemkrát, z toho šesť gólov zaznamenal v českej ligovej súťaži. "Často sa pokúšam o streľbu z diaľky a som rád, že to tam padá. Moje góly však nie sú najdôležitejšie, hlavné sú víťazstvá nášho mužstva," doplnil bývalý hráč bulharského Levski Sofia a Spartaka Trnava.

Plzenčania vstúpia do nadstavbovej časti z 2. miesta so štvorbodovým mankom na lídra Slaviu Praha. Procházka verí, že tím trénera Pavla Vrbu dokáže zmazať náskok najväčšieho protivníka a dokráča až k úspešnej obhajobe majstrovskej trofeje. "Proti Dukle to konečne nebola dráma do poslednej minúty. Výsledkovo sa nám to podarilo ideálne. Verím, že v nadstavbe nás čakajú veľmi kvalitné zápasy s dobrými súpermi a Slaviu budeme naďalej dostávať pod tlak," skonštatoval 3-násobný slovenský reprezentant.


Tagy: Slavia Praha Viktoria Plzeň Roman Procházka

Zdroj:
SITA
Foto:
fcvikoria.cz

DISKUSIA